Ankara'da Çinli diye kadın turisti dövmeye kalktılar

Ankara'da Çinli diye kadın turisti dövmeye kalktılar
Ankara'da Çinli diye kadın turisti dövmeye kalktılar
Başkentte Tayland Büyükelçiliği önündeki Uygur Türkleri için düzenlenen eylemde, Çinli diye bir kadın turist eylemciler tarafından tartaklandı. Polis büyük korku yaşayan kadını güçlükle uzaklaştırdı.

ANKARA - Doğu Türkistan'da yaşanan olayları protesto etmek amacı ile Tayland Büyükelçiliği önünde toplanan eylemci grubun önünden geçmeye çalışan kadın turist, eylemci bir grup tarafından saçı çekilerek tartaklandı. Emniyet güçlerinin olaya müdahale edip kadını bariyerin arkasına almasıyla eylemciler sakinleştirildi. 

Tayland'ın İstanbul Fahri Başkonsolosu Refik Gökçek de dün akşam İstanbul'da yaşanan olaya tepki göstererek, "Bu bir protesto değil içeriye girilerek haneye tecavüz edilerek zarar verilen bir olaydır. Bu bakımdan çok üzgünüz ve kırgınız. Maddi zarar hiç önemli değil hepsi yerine getirilir, Allah'tan cana zarar gelmedi akvaryumdaki balıklarımız dışında" dedi.

Bütün bilgisayarların kırıldığı, pencere camlarından duvardaki resim çerçevelerine kadar zarar gören konsolosluk binasında bulunan büyük bir akvaryumun da dün akşam saldırganların hedefi olduğu görüldü. Saldırganlar tarafından camı patlatılan akvaryumdaki balıkların tamamının öldüğü öğrenildi. (DHA)

İşte o görüntüler: