Ankara'da Çinli diye kadın turisti dövmeye kalktılar

Ankara'da Çinli diye kadın turisti dövmeye kalktılar
Ankara'da Çinli diye kadın turisti dövmeye kalktılar
Başkentte Tayland Büyükelçiliği önündeki Uygur Türkleri için düzenlenen eylemde, Çinli diye bir kadın turist eylemciler tarafından tartaklandı. Polis büyük korku yaşayan kadını güçlükle uzaklaştırdı.

ANKARA - Doğu Türkistan'da yaşanan olayları protesto etmek amacı ile Tayland Büyükelçiliği önünde toplanan eylemci grubun önünden geçmeye çalışan kadın turist, eylemci bir grup tarafından saçı çekilerek tartaklandı. Emniyet güçlerinin olaya müdahale edip kadını bariyerin arkasına almasıyla eylemciler sakinleştirildi. 

Tayland'ın İstanbul Fahri Başkonsolosu Refik Gökçek de dün akşam İstanbul'da yaşanan olaya tepki göstererek, "Bu bir protesto değil içeriye girilerek haneye tecavüz edilerek zarar verilen bir olaydır. Bu bakımdan çok üzgünüz ve kırgınız. Maddi zarar hiç önemli değil hepsi yerine getirilir, Allah'tan cana zarar gelmedi akvaryumdaki balıklarımız dışında" dedi.

Bütün bilgisayarların kırıldığı, pencere camlarından duvardaki resim çerçevelerine kadar zarar gören konsolosluk binasında bulunan büyük bir akvaryumun da dün akşam saldırganların hedefi olduğu görüldü. Saldırganlar tarafından camı patlatılan akvaryumdaki balıkların tamamının öldüğü öğrenildi. (DHA)

İşte o görüntüler:


  http://www.radikal.com.tr/1394251139425112

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  misilleme - user1117618

  çin bizimle ticareti kesse ülkede ihracat yapan firma kalmaz.. gördüğü her çekik gözlüye çin'li diye saldırarak bizimkiler çin'e kafa tutmaya çalışıyor ama çin hırs yaparsa olayın sonu biraz sıkıntılı bitebilir :)

  ÇIN - user1117585

  Cinde biraz tecrübesi olan biri olarak söyleyebilirimki, cin kendi basina bir dünya disardan etkilenmesi sözkonusu degil. Ayrica bonker bir halk, Türkiyeyle ilgili önyargilari olmasina ragmen son dönemlerde epeyce bir sempati olusmustu. türkiyeye vizede kolayca internetten alabiliyorlardi. Dünyada üretimin %70 inin cinde yapilmasi dünyanin ilgi alani. ayrica epyce ortadugudan insanda orada yasamakta türklerin sayisida artmakta. Müslümanlarin en özgür yasadigi ülke cin diyebilirim. uygurlar müslüman olduklari icin degil, ayri ülke istedikleri icin sorun yasiyorlar. Buda politik bir sorun. Yoksa sokakta masum bir asyaliya saldirmak uygurlara yapilacak en büyük düsmanlik. önyargilar bütün asya ülkelerinde dahada artacak. Zaten cin hükümeti vatandasini uyardi bu su anlama geliyor türkiyede cinli turist zaten olmayacak. bakalim bundan sonra türkiyeli veya uygurlu biri cinde otel bulabilecekmi? En cokta türklerin ihtiyaci olan bu ülkede isler hicte iyi gitmeyecegi kesin.

  Teröristler - orkam esas

  Din adına insanlara saldırınca sanki terörden sayılmıyor. Faşizm allah adına yapılsa da Faşizmdir, değişmez. Irkçılık ve dincilik insanlığın tek belasıdır.

  bu ne ya - tetsuo

  lutfen bu bir piyes falan olsun, gercek olmasin

  Barbarlık - user1145226

  Yapılan bir barbarlık sözde protesto etme adı altında yapılan başka bir barbarlık. Her ikiside insanlık suçu

  Eveleme-geveleme! - sblgngr

  Gezi eylemleri sırasında, ülkedeki baskıya dayanamayıp sokağa fırlayan ülkücülere sakinleştirici ilaç için, evlerinize dönün diyen Bahçeli, önüne gelen çekik gözlüye saldıran, aynı adamlara neden sakinleştirici ilaç içip oturmalarını önerecek yerde, anlamsız bir şeyler gevelemektedir?

  - user1112592

  Ne günlere kaldık. Yazık Yazık..