Ankara'da deprem paniği

Ankara'nın Bala ilçesi önceki gece 5.3 büyüklüğündeki bir depremle sarsıldı. Vatandaşlar geceyi sokakta geçirirken pek çok evin duvarı çatladı. Balkondan atlayan iki kişi yaralı.

ANKARA - Başkentin Bala ilçesi, önceki gece 5.3 büyüklüğündeki bir depremle sarsıldı. Balalılar, Ankara ve çevresindeki illerden de hissedilen depremi 'çatlaklarla' atlattı. 45 artçı sarsıntı kaydedilen Bala'da, vatandaşlar geceyi dışarda geçirdi. Evlerinin balkonundan atlayan iki kişi ile fenalaşan yedi kişi tedaviye alındı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, 5.3'lük depremin ardından, büyüklükleri 2.6 ile 4.3 arasında değişen 45 artçı deprem kaydetti.
Deprem nedeniyle çatlakların oluştuğu evlerde yaşayanlar Kızılay'ın dağıttığı 80 çadıra yerleştirildi. İlçede incelemelerde bulunan Afet İşleri Genel Müdürü Neşet Özdemir, "Ankara Bayındırlık İl Müdürlüğü ekipleri bölgede çalışıyor. Bala'ya bağlı 58 köy var. Bunlardan 5-10 köyün etkilendiği görülüyor. Şu anda yıkılması gerekecek düzeyde hasarlı bir bina yok" dedi.
Öte yandan, Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında da dün saat 18.54'te 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Akdeniz'de Kaş açıkları olarak belirlendi. (dha, aa)