Ankara'da Emniyet binasına ve polisevine roketli saldırı

Ankara'da Emniyet binasına ve polisevine roketli saldırı
Ankara'da Emniyet binasına ve polisevine roketli saldırı
Ankara'da Dikmen Emniyet Müdürlüğü binası ile yakındaki polisevi binasına roketli saldırı düzenlendi.
Haber: CAN GÜLERYÜZLÜ / Arşivi
YURDAGÜL ŞİMŞEK - yurdagul.simsek@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Başkent Ankara’da dün akşam saatlerinde Dikmen'deki Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın ek binası ile polisevine roketli saldırı düzenlendi. Olay yerinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Güler,“Yeni eylem arayışında olan sol örgütler var, üzücü” dedi.

Ankara’da yaklaşık beş ay önce roketatarla gerçekleştirilen Ak Parti Genel Merkezi’ne yönelik saldırının ardından dün akşam da bir başka saldırılar yaşandı. Saldırıların hedefi Meclis’in üst tarafında Dikmen yolu üzerinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü ek binası ile polisevi oldu. Saat 21.30 sıralarında iki binayı ayıran Çetin Emeç Bulvar’ı üzerinde gerçekleştirilen saldırıda, polisevinin duvarına roketatar mermisi isabet etti. Saldırının gerçekleştirildiği yerde bir sırt çantası, bir roketatar ile patlamamış bir mühimmat bulundu. Polisevine isabet eden roketatar mermisi, restoranın bulunduğu üçüncü katın dış çehpesinde hasar oluşturdu.

BAKAN GÜLER'DEN İLK AÇIKLAMA

Olayın hemen ardından, yoğun güvenlik önlemleri alınırken, saldırının gerçekleştirildiği Çetin Emeç Bulvar’ı trafiğe kapatıldı. İçişleri Bakanı Muammer Güler, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Güler, polisevinden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

"Bu akşam sat 21.30 sıralarında Dikmen'de bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Sosyal Hizmetler Dairesi'nin ve diğer ünitelerin görev yaptığı ikinci ek binasının üçüncü katına ve polisevinin ön cepheden zemin, arka cepheden birinci katına birer roket atar mermisi isabet ettiği tespit edildi. Her iki mermi de duvara saplandı, can kaybı ve yaralı yok. Çetin Emeç Bulvarı'nda yol üzerinde, kaldırımdan yolun alt tarafına geçilerek bir anlamda topraklık alandan iki atışla bu saldırının gerçekleştiği tespit edildi. Atılan yerden yapılan tespitte bir roketatar ve patlamamış bir mühimmat, bir çanta ve üzerinde yaşadışı sol örgütün sözde bayrağı bulundu.

Olayın hemen akabinde muhtemelen araçla kaçtıkları yolunda bilgiler var veya vadi içine kaçtıklarına dair bilgi var, araştırıyoruz, Arkadaşlarımız gerekli çalışmaları yapılıyorlar. Üzücü bir olay, can kaybı ve yaralının olmayışı teselli edici bir durum. Polisimiz, olay yeri inceleme ekipleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara emniyetinin bütün ekipleri olayla ilgili tespitleri yapmaya çalışıyor." 

 


  http://www.radikal.com.tr/115186611518669

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  pes! - azi4

  bu kadar da aptal değiliz yahu! örgüt roket atar kullanacak, olayda ölen ya da yaralanan olmayacak, ip ucu olarak da kendilerine ait dökümanları olay yerinde bırakacaklar veçekip gidecekler...breh! breh! breh!...sayın yeni derin devlet(çok ta derin olduğunu zannetmiyorum ya), bu kurgular bayatladı artık...polisin barışçıl toplumsal eylemlerde terör uygulamasının sözde haklılığını toplumun öngörüsü düşük, koyun gibi nereye çekersen gidecek ve çoğunlukla sizin oy tababnınızı oluşturan kesminin bilinç altı ve üstüne kazımak için şeref kavramını içermeyecek bir şekilde düzenlenmiş bir eylem gibi ortada duruyor...yani kısaca benim teorim: herşey polisin daha rahat adam öldürmesi, göz çıkarması veya sakat bırakması için toplumun gazının alınmasına yönelik bizzat polis devlet tarafından planlanan bir eylem...

  sol örgüt? - hassasbeyin

  Yalan ve kurmaca olmasını geçtim, işin absürtlüğü bakanın roketatar izine bakarak sorumlunun sol örgüt olduğunu anlamasından bile belli oluyor.

  Keske Gaz Bombasi Atsaymissiniz! - user1107643

  Gaz bombasi attirsaydiniz bari! Attiginiz bu oyuncak roketten daha etkili bir intibah yaratirdi en azindan! Komedi!

  Faili belli:) - sezuans

  OHAL zamanında Doğu'nun bir ilçesinde askerlik yapmış biri olarak, her üç ayda bir (OHAL uzatma periyodlarında yani) emniyet müdürlüğü binasına roketatarlı saldırılar olurdu ve bir avuç olan ilçe nüfusuna rağmen onu yapanlar bir türlü bulunamaz, sonrasında da bölgede OHAL'a devam edilirdi. Şimdi adıkonmamış OHAL'in yasaları dayatılmaya çalışıldığı çok açık...

  Muzaffer Polisimiz - ibretnüma

  Solcu komplocu zihniyetin saldırısı altındadır. ODTÜ ormanlarında canlarının alındığı haberleri geliyor. İşte gezi parkı zihniyeti. Devletin memuru, namusumuzun, mal mülkümüzün bekçisi polisimize saldırmayı ve saldırırken ölmeyi şehadet olarak sayar bu isyancılar. Memlekette hala sol terör örgütleri kaldıysa bu da devletin hatasıdır. Roketatarları alıp Ankara'nın kalbinde muzaffer polisimize saldıran sol bunu varoluşuyla ödemelidir.

  - - interstellar5555

  bu devlet kana susamış hakikaten, ohal ilan etmek için ellerinden geleni ardlarına koymayacaklar, çünkü bu kadar çok kaybedilen canın hesabını başka hiçbir şekilde verebilecek durumda değiller. bu kanlı oyun sizden önce binlerce defa oynandı beyler, kazanan her zaman halk oldu, yine öyle olacak.

  - - interstellar5555

  anne, polisimiz neden durup dururken kendi kendine roket atıyor?