Ankara'da 'Ethem Sarısülük Parkı'

Ankara'da 'Ethem Sarısülük Parkı'
Ankara'da 'Ethem Sarısülük Parkı'
Yenimahalle Belediyesi bu sabah bir parka "Ethem Sarısülük Parkı" tabelası dikti. İsmin verilmesinde Sarısülük'ün da evinin bulunduğu Batıkent halkından gelen talebin etkili olduğu bildirildi.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı protestoları sırasında Ankara Güvenpark'ta bir polis tarafından öldürülen Ethem Sarısülük'ün ismi artık evinin de sınırları içerisinde bulunduğu Yenimahalle-Batıkent'te bir parkta yaşayacak. Yenimahalle Belediyesi'nin Batıkent halkının isteği ile bir parkın adını 'Ethem Sarısülük Parkı' olarak değiştirmesi kararının ardında bugün yeni tabela belediye çalışanların tarafından dikildi.

Batıkent Dayanışma Platformu tarafından yapılan duyuruda ise, parkın açılışının yarın saat 17.30'da Sarısülük'ün ailesinin de katılacağı bir törenle gerçekleştirileceği duyuruldu. Parkın açılışından sonra saat 19.00'da Batıkent Vedat Dalokay Parkı'nda da bir buluşma düzenlenecek. Etkinliğe Tolga Sağ ve Fevzi Kurtuluş gibi sanatçılar da katılacak.


  http://www.radikal.com.tr/114070111407014

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yenimahalle - buendia

  Aşağıdaki yorumlara bakınca bir karışıklık olduğu anlaşılıyor; Yenimahalle belediye başkanı CHP'lidir. Yani cinayeti işleyen polisin ceza almamasıyla bir alakası olması mümkün değil. Diğer taraftan zaten AKP'nin böyle insani çabalar göstermeyi bırakalı çok olduğunu unutmayalım.

  Önce adalet - Sinan E

  Yenimahallede Ethemin bu parka verilmiş ismini tabiki positiv karşılamak gerekir. Ethem ölümsüzleşen bir devrimcidir. Fakat 4 metreden Ethem in kafasına kasti olarak kurşun sıkan katil polis aklanıp üstelik polis koruması altında gününü gün edecekse tüm bunların bir manası yoktur...Anlaşılan iki yüzlü akp ortamı yumuşatmaya çalışıyor.

  Tebrikler - savaskc

  Helal olsun Demokratik mücadelesinin bir neferidir Ethem , ismi ve isimleri yaşatılmalı.

  YAKIŞIR - m.rozbilen

  Yenimahalle belediyesine helal olsun.Bir parka verdiği ETHEM SARISÜLÜK adı yakışır.Ethem Sarısülük'ü öldürenler serbest dolaşabilir ama adını ebedi yaşatmaya mani olamazlar.Ölen masumların adını bir yerlere vererek yaşatmaya çalışmak belki yeni ölümlere mani olabiliriz.