Ankara'da feci kaza

Ankara'da feci kaza
Ankara'da feci kaza
Ankara'nın Kazan İlçesi yakınlarında bir otomabilin takla atması sonucu meydana gelen kazada anne ile biri 3 aylık, diğeri 3 yaşındaki iki kızı hayatını kaybetti. Kazada otomobili kullanan baba ise yaralandı

KAZAN - Ankara 'nın Kazan İlçesi'nde yaşayan Uçar Ailesi, 3 aylık kızları Belinay'ı doktor kontrolü için kent merkezine götürdü. Uçar ailesi bugün otomobille dönerken, Kazan İlçesine 2 kilometre mesafede kaza meydana geldi. Özel bir şirkette çalışan 40 yaşındaki Bilal Uçar'ın kullandığı 06 N 9331 plakalı otomobil, D 750 Karayolu'nda aniden orta refuja girerek takla atmaya başladı. Otomobilin taklalar atması sırasında arka koltukta oturan anne 35 yaşındaki Özcan Uçar ile 3 aylık kızı Belinay araçtan fırlayarak olay yerinde hayatını kaybetti.

Kazada ailenin değer kızı 3 yaşındaki Ayşesu ise kaldırıldığı Kazan Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Otomobili kullanan baba Bilal Uçar ise emniyet kemeri takılı olduğu için kazadan yaralı olarak kurtuldu. Bilal Uçar önce Kazan, daha sonra da Yenimahalle Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza sırasında okulda bulunan ilkokul 3'ncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Ahmet Eray'a ise acı haberin henüz verilmediği bildirildi. Ailenin 10 yıl önce Kahramanmaraş'tan Ankara'ya gelerek yerleştikleri belirtildi. Anne Özcan Uçar ile çocukları Ayşesu ile Belinay'ın cenazelerinin yarın Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'nde toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan çevre sakinleri olayın meydana geldiği aynı noktada daha öncede ölümlü trafik kazalarının meydana geldiğini, korkuluk olmaması nedeniylede kaza risklerinin arttığını bildirdi.(dha/Hasan Polat)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Gaziantep

  ,

  çevre

  ,

  Doktor

  ,

  Bugün

  ,

  kent

  ,

  emniyet

  ,

  ilkokul

  http://www.radikal.com.tr/113031411303143

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Trafik polisi nerede? - SDD

  Bir bebeğin ön koltuğa oturtulması trafik kontrolüne yakalanmamış. Polis bu ülkede gençleri dövmek dışında bir iş yapıyor olsa bu kadar korkunç kazalar olmazdı. Melih Gökçekler belediye billboardlarını Erdoğan'a yağ çekmeye değil de trafik kurallarına dair mesajlar vermeye ayırsaydı halk biraz olsun modern kurallarla tanışırdı.

  çocuk koltuğu? - boduro

  Anne kemerini takmamış, bebek de bebek koltuğuna oturtulmamış gibi anlaşılıyor. Acaba bu basit önlemler alınsaydı bu trajedi önlenebilir miydi? Çok yazık...

  Ah arka koltukta oturmak ah! - by-bucur

  Yeni çizgilere sahip arabalarda ne yazık ki arka koltuk ile ön koltuk arasındaki güvenlik farkı hemen hemen kalkmış durumda. Genelde arka camlar arka koltuk sırtına çok yakınlar ya da camın üst kısmı arka koltuk sırtının önüne geçiyor. Bu çarpma sırasında arkadan fırlamaya sebep oluyor. Zaten ön koltukta oturanlara kemer taktıramıyoruz, arkada oturanlar hiç böyle alışkanlığa sahip değiller. Birde şu bebek koltukları süs diye istenmiyor! Ama insan kendisine değer vermezse söyleyecek bir şey kalmıyor geriye!