Ankara'da Gezi operasyonu

Ankara'da Gezi operasyonu
Ankara'da Gezi operasyonu

arşiv

Ankara'daki Gezi protestolarına katıldığı iddia edilenlere yönelik bu sabah geniş çaplı bir operasyon düzenlendi.

Ankara 'da, Gezi Parkı eylemlerine destek için düzenlenen gösterilere katılan kişilere yönelik bu sabah saatlerinde gemiş çaplı bir operasyon başlatıldı.

30'a yakın adreste yapılan aramalarda şimdiye kadar 20 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, düzenlenen gösterilere yönelik kamera kayıtlarını inceledi.

 

 Kayıtlardan gösterilerde polisle çatışmaya giren, işyerlerine ve kamu mallarına zarar verdiği ileri sürülen kişiler belirlendi.

30'a yakın adrese düzenlenen operasyon kapsamında yapılan aramalar sonucunda şimdiye kadar 20 kişi gözaltına alındı. Aramaların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi. (ajanslar) 


  http://www.radikal.com.tr/113901511390156

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  O zararıların faturasını birileri ödemeli.. - evet_isyan06

  Öyle esnafın dükkanını, arabasını yak yık kaybol dağbaşı mı burası? Elbet kim yaptıysa bulunsun ve gerekirse haciz yoluyla o zararlar tahsil edilsin.. Ben yıllarca dişimden tırnağımdan arttırıp borç harç bir araba alacam özgürlük istiyorum diye üç beş kendini bilmez yeni yetme gelip arabamı yakacak nasıl özgürlükmüş bu! Benim arabamı yakma, esnafın dükkanını yağmalama özgürlüğünü hangi demokrasi veriyormuş!

  körüm,sağırım, konuşamıyorum - glstnn

  Hak, hukuk,adalet,eşitlik kavramları artık kalmamış.. Polis adam öldürür, orantısız güç kullanır sonucunda ise kahraman ilan edilir. Halk ise eylem yapar sonucunda provokatör olur o da olmazsa terörist ilan edilir.. hangi kılıftır bu uydurduğunuz aklım almıyor. hele hele hala gözü kapalı hak ettiniz diyenleri hiç almıyor..

  Çapulcuyuz elhamdülillah - isik38

  Terörle Mücadele polisinin maydonoz olmadığı iş yok... İş yüklerine birde çapulcu toplamak dahil edilmiş anlaşılan :D

  nazi almanyası gibi. - frust

  şafak baskınları, onlarca polissanırsın türkiye'nin önde gelen suikastçilerini, kpss'de hile yapanları, çocuğunun yerine başkasını sokan milletvekillerini, küçük kızlara topluca tecavüz eden kasaba ekabirlerini yakalıyorlar. onlara güç yetmez gücünüz anca arkası olmayan gençlere yeter. bi de örgüt üyeliği bilmemne diye bişiler uydurup 1 yıl tutukluluk 10 yıl da hapis verdiniz mi gece rahat rahat uyursunuz.

  polis mi, AKP Gençlik Kolları mı - bırıncı

  polisin bu operasyonları tümüyle AKP muhaliflerini sindirmeye yönelik... Hem AKP hem polis teşkilatı ateşle oynuyor. umarım bunun farkına varırlar...yoksa ülkeyi büsbütün kaosa sürükleyecekler....

  POLİS DEVLETİ - atom_karınca

  Türkiye bir polis devletidir !