Ankara'da gösterilere sert müdahale

Ankara'da gösterilere sert müdahale
Ankara'da gösterilere sert müdahale
Ankara'da Gezi Parkı'na destek için sokağa çıkan protestoculara polis sert müdahalede bulundu.

Ankara 'da Gezi Parkı protestoları sürüyor.TOMA ve akreplerle konuşlanan polis bu gece de aynı noktada Kennedy Caddesi'nde eylemcilere müdahale etti. Bestekar Sokak'taki eylemcileri çevik kuvvet polisleri gaz ve ses bombalarıyla Kuğulupark’a kadar püskürttü. Polisin çok sayıda biber gazı kullandığı ve grupları dağıtarak ara sokalarda göz altılara başladığı öğrenildi. 5 protestocunun göz altına alındığı bildirildi. Pasif direnişini Kuğulu Park'ta sürdüren grubun eylemi ise devam ediyor.

AJANSLAR

 


  http://www.radikal.com.tr/113753211375324

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  unutuldu mu nedir? - anlayana

  Ankara'dakiler de hem gezi parkına destek hem de gerçek demokrasi talepleriyle meydanlarda iken dikkat İstanbul'a kaymış ve Ankara biraz unutulmuş görünüyor...İstanbuldakiler iyi kötü Vali ile muhattap olurken Ankaralılar ne yazik ki twitter provokatörü Belediye Başkanı ile uğraşmak durumundalar...İstanbul'da sert bir müdahaleden sonra biraz denge sağlanmış gibi gözükse de Ankara'da her gece aşırı güç devam ediyor!

  "kalabalik"? - keryil

  tam mudahale basladiginda kennedy tarafindan ayriliyordum ben de. orada yuz kisi ya var ya yoktu, polis ise hicbir sey yapmayan eylemcilerin karsisinda bir anda bitip ses bombasi atmaya basladi. utanc verici. aksini iddia edene de yalanci demekten cekinmem, bizzat oradaydim.

  ne ala memleket - aslpnr

  İstanbul'da sanatçılarla sözcülerle görüşülür. Ankara'da tomalarla panzerlerle ezmeye devam edilir. Bize de hak hukuk uygulanacak bu sefer, merak etmeyin denir. Ankara'yı köy sanan zihniyetin halkı da keklik sanması şaşırtıcı değil zaten.

  ankara da bir vali var mı? - melekmehmet

  hak..hukuk..adalet..gelirsen uzun uzun çaldır zira geleceğinden umudum kalmadı..