Ankara'da iki canlı bomba yakalandı

Ankara'da iki canlı bomba yakalandı
Ankara'da iki canlı bomba yakalandı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yılbaşı gecesi Kızılay civarında eylem yapmayı planlayan iki canlı bombanın yakalandığını açıkladı. Türk vatandaşı olan iki IŞİD üyesinin patlama düzeneği bulunan canlı bomba yelekleri üzerinde iken yakalandıkları öğrenildi.

RADİKAL - Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Mamak'ta operasyon düzenledi. Operasyonda Türk asıllı olduğu belirtilen  M.C ve A.Y yakalandı. Yakalanan 2 kişinin IŞİD'li canlı bomba olduğu belirtildi.

Yapılan aramada bomba düzenekleri bulundu.  2 IŞİD'li canlı bombanın Kızılay'da 2 barda ve Kızılay AVM'de keşif yaptıkları öğrenildi.  2 IŞİD'li canlı bombanın yılbaşı gecesi Kızılay'da eylem hazırlığı içerisinde oldukları belirtildi.

 KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Ankara Valiliği, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalar sonucu; Yılbaşında eylem yapmak üzere Ankara'nın çeşitli yerlerinde keşif yaptıkları belirlenen (M.C) ve (A.Y) isimli iki (DEAŞ) terör örgütü mensubu, 30 Aralık 2015 tarihinde yapılan başarılı bir operasyonla harekete geçmelerine fırsat verilmeden yakalanmışlardır.

Yakalanan terör örgütü mensupları ile birlikte 1 adet kullanıma hazır bomba yeleği, 1 adet kullanıma hazır bomba düzenekli demir bilye ve çubuklarla beslenmiş sırt çantası ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirilmiştir, olayla ilgili inceleme ve soruşturmalara devam edilmektedir."  (Dha/Tahsin GÜNER - Muhammet BAYRAM)

 


  http://www.radikal.com.tr/149620814962083

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Komedi Cumhuriyeti - user1146570

  nasıl oluyor da eylem yapmadan yakalanabiliyorlar !!! hukuk devletinin fıtratına aykırı...

  Bravo Cambaz şapkadan tavşan çıkartmaya devam ediyor - user402165

  İlginç bir rastlantı; Tamda milli-eğitim bakanlığı okullara yılbaşı kutlamayı yasaklamışken (Hristiyan geleneğiymiş, Asıl arzuları tüm ülkede yasaklamak ama Alıştıra alıştıra yapalım demişler. buna tepki gelmezse kesin genişletirler) , tamda tutucu dindarlar "Yılbaşı Hristiyan geleneğidir, yasaklanmalı" diye gürültü koparmışlarken, Birde bi bakmışız oda nee "AA Yılbaşını meydanlarda kutlayacak olan vatandaşları patlatacak canlı bombalar yakalanıveriyor. Bu endişe verici haberi duyan vatandaşlarda, meydana çıkmaktan çekinmeye başlayacaklar. Hatta bırakın meydanı sokağa, bara, cfeye bile gitmekten korkar olacaklar. Korku yayılıyor, cambaz çalışıyor. Fazla uzatmak istemiyorum, anlayan anladı. Cambaz bu korkuyu bize karşı kullanarak yakında tamamen yasak getirecek ve gıkımızı çıkartamayacağız, çünkü can güvenliği daha önemliymiş. Okullara getirilen yasağa karşı milletin gıkı çıkmıyorsa, tamamen yasaklanmasınada kimse itiraz etmez kesin.

  Cambaz şapkadan tavşan çıkartmaya devam ediyor. - user402165

  İlginç bir rastlantı; Tamda milli-eğitim bakanlığı okullara yılbaşı kutlamayı yasaklamışken (Hristiyan geleneğiymiş, Asıl arzuları tüm ülkede yasaklamak ama Alıştıra alıştıra yapalım demişler. buna tepki gelmezse kesin genişletirler) , tamda tutucu dindarlar "Yılbaşı Hristiyan geleneğidir, yasaklanmalı" diye gürültü koparmışlarken, Birde bi bakmışız oda nee "AA Yılbaşını meydanlarda kutlayacak olan vatandaşları patlatacak canlı bombalar yakalanıveriyor. Bu endişe verici haberi duyan vatandaşlarda, meydana çıkmaktan çekinmeye başlayacaklar. Hatta bırakın meydanı sokağa, bara, cfeye bile gitmekten korkar olacaklar. Korku yayılıyor, cambaz çalışıyor. Fazla uzatmak istemiyorum, anlayan anladı. Cambaz bu korkuyu bize karşı kullanarak yakında tamamen yasak getirecek ve gıkımızı çıkartmıycaz, çünkü can güvenliği daha önemliymiş. Okullara getirilen yasağa karşı milletin gıkı çıkmıyorsa, tamamen yasaklanmasınada kimse itiraz etmez kesin.