Ankara'da İnce'nin ismi öne çıktı

Ankara'da İnce'nin ismi öne çıktı
Ankara'da İnce'nin ismi öne çıktı
CHP bu ay yapılacak PM toplantısının ardından 300 belediye başkanı adayını açıklayacak. Ankara'daki ankette Muharrem İnce önde.
Haber: MİRAY ÇİMEN/ ANKARA / Arşivi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın 33 il belediye başkan adayını açıklamasının ardından gözler CHP ’de.
16 il merkezinde adaylarını açıklayan CHP’de 300’e yakın seçim noktasındaki adayların da bu ay ortasında yapılacak Parti Meclisi toplantısında kesinleşmesi bekleniyor. Mustafa Sarıgül’ün, İstanbul adaylığı için ön seçim yapılması talebini Kemal Kılıçdaroğlu ’nun “Adayımız sensin” diye reddettiği ifade edildi.
Ankara için yapılan son ankete Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, eski CHP Milletvekili İlhan Kesici, eski ANAP Milletvekili Lütfullah Kayalar ve eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım da konuldu. Devam eden ankette Muharrem İnce’nin isminin öne çıktığı belirtildi. Ankette yer almayan Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu’nun da ismi kulislerde geçiyor.
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Mersin Belediye Başkanı Macit Özcan’ın yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun isterse aday gösterileceği ifade ediliyor.
Antalya’da yapılan ankette Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in öne çıktığı belirtiliyor. Bursa’da İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Necati Şahin’in adaylığı beklenirken, Manisa’da ise milletvekili Özgür Özel adaylık için kesinleşen bir isim. Adana adaylığı için de Akif Akay ön planda.