Ankara'da IŞİD, Adıyaman'da PKK operasyonu: 28 gözaltı

Ankara'da IŞİD, Adıyaman'da PKK operasyonu: 28 gözaltı
Ankara'da IŞİD, Adıyaman'da PKK operasyonu: 28 gözaltı
Ankara'da IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. Adıyaman'da ise 13 kişi PKK bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı.

ANKARA - ADIYAMAN – Ankara'nın Ulus Semti, Hacıbayram Mahallesi'ndeki birçok adreste IŞİD mensuplarına yönelik şafak operasyonu düzenlendi. Polis ekipleri mahallenin giriş ve çıkışlarını kapattı. Operasyona terörle mücadele ekiplerinin yanı sıra diğer birimlerden de ekipler katıldı. Polis helikopterinin havadan destek verdiği operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.

ADIYAMAN'DA PKK OPERASYONU

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, özel harekat polisleri ve jandarmanın da katılımıyla sabahın erken saatlerinde merkez ve köylerde belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Baskınlarda “PKK ile bağlantılı oldukları” gerekçesiyle 13 kişi gözaltına alındı. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanmaya başlandı.

(DHA)