Ankara'da kazılar sabah saatlerinde yeniden başladı

Ankara'da kazılar sabah saatlerinde yeniden başladı
Ankara'da kazılar sabah saatlerinde yeniden başladı
Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara'nın beş yerinde ve Hatay'ın Kumlu ilçesinde kazı yapılıyor. Hatay'da ve Ankara'da bu sabah saatlerinde kazılar yeniden başladı. Söğütözü Saklıbahçe'de ve AOÇ'deki yapılan kazılar tamamlandı, herhangi bir şey bulunamadıANKARA- Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan İbrahim Şahin'in evinden çıkan krokiyi değerlendiren polis ekipleri, çok sayıda silah ve mühimmatın bulunduğu Ankara’nın Gölbaşı İlçesi'nin ardından, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Saklıbahçe, Emek Beştepe, Mamak ve Bala’da da silah kazısı yapıldı.

BOMBA İMHA AMİRLİĞİNDEN BİR EKİP HATAY’A GÖNDERİLDİ

"Ergenekon" soruşturması kapsamında, Hatay’ın Kumlu ilçesine bağlı Muharrem köyünde dün gece ara verilen ve bugün yeniden başlatılan kazı çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
AA muhabirinin Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin’in evinde ele geçirildiği bildirilen krokiden yola çıkılarak, Muharrem köyü yakınlarında, emekli bir öğretmen olan H.Ö’nün arazisinde bugün yeniden başlatılan arama kazısı çalışmalarına 2 kepçe ve yaklaşık 30 işçi katılıyor.
Kazılar için Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Bomba İmha Amirliğinden bir ekibin de Hatay’a gönderildiği belirtildi.


AOÇ’DEKİ KAZI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI 

"Ergenekon" soruşturması kapsamında Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) ağaçlık arazide yürütülen kazı çalışmaları tamamlandı. Arama kazılarında herhangi bir bulguya rastlanmadı.
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Özel Harekat Daire
Çalışmalar sırasında iş makineleriyle kazı yapılırken, zaman zaman dedektörlerle de metal taraması gerçekleştirildi.
Arama çalışmalarına saat 14.20 sıralarında son verildi. Çalışmalarda herhangi bir bulguya rastlanmadı.
Çalışmaların tamamlanmasıyla iş makineleri, açtığı çukurları kapatmaya başladı.
Bu arada, çalışmalar sırasında bir iş makinesi, arama yapılan alandan geçen bir su borusunu patlattı.


SAKLIBAHÇE BOŞ ÇIKTI 

Ergenekon Soruşturması çerçevesinde Ankara Söğütözü Saklıbahçe’de yapılan kazı tamamlandı. Dün ve bugün yapılan 9 saatlik kazılar sonucunda herhangi bir şey bulunamadı. Ak Parti Genel Merkezi’nin de bulunduğu Söğütözü Saklıbahçe mevkiinde iş makinaları,dedektör ve köpekler eşliğinde Ankara Emniyeti Terörle Mücadele ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubelerinin’nin ortaklaşa yaptığı çalışmalar 2 gün sürdü. Bugün sabah 08.45 sıralarında başlayan kazıda ağaçlık bölümde krokiye göre yapılan kazılarda herhangi bir bulguya rastlanmadı.

VELİ KÜÇÜK’ÜN HATAY’DA YAPILANMASI

Ergenekon sanıklarından Emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün evinde ele geçirilen belgelerde, Hatay’da görev yapan askeri ve sivil görevlilere ait fişleme raporları yer aldığı iddia edilmişti.
Daha önce çeşitli davalarla ilgili sanık ve tanık ifadelerinde Susurluk’taki kazada ölen Abdullah Çatlı’nın kaçak olduğu dönemde, bugün kazı yapılan bölgeye 30 kilometre uzaktaki Belen İlçesi’nde saklandığı belirtilmişti.
2000 yılında Adana’da Tarzanlar Çetesi operasyonunda da İbrahim Şahin’e ait olduğu öne sürülen zırhlı Mercedes ile 3 adet Uzi silah ele geçirilmişti. (dha, anka,aa)