Ankara'da 'Kürt' zirvesi

Ankara'da 'Kürt' zirvesi
Ankara'da 'Kürt' zirvesi

Cengiz Çandar, Mithat Sancar, Osman Kavala

Temas ve Diyalog Grubu, bugün saat 14.00' te Ankara ' da Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüşecek.

Abdullah Öcalan’la görüşmelerin sıklaştığı ve barış için umutların arttığı şu günlerde, sivil toplum kuruluşları da devreye girdi.

Kürt sorununun çözümü için oluşturulan ve içerisinde STK Temsilcileri, aydın ve yazarların bulunduğu Temas ve Diyalog Grubu, bugün saat 14.00' te Ankara ' da Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüşecek.

Temas ve Diyalog Grubu’nda Avni Özgürel, Akın Özçer, Bekir Ağırdır, Cengiz Çandar, Cemal Uşşak, Gencay Gürsoy, Hidayet Şefkatli, Sibel Eraslan, Yılmaz Ensaroğlu, Emin Aktar, Şahismail Bedirhanoğlu, Fethiye Çetin, Osman Kavala, Talat İnanç gibi isimler ile İHD ve Mazlum Der temsilcileri yer alıyor.


  http://www.radikal.com.tr/111535111153514

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Barış için - surrealist_tr

  Sonuna kadar destekliyorum.Türk ve Kürt halkları arasında kardeşliği tekrardan tesis etmek için bunlar çok önemli.Nefretlerin kırılması,nefreti yayanların bir an önce tarihin çöplüğüne atılması gerekir.

  sestek - myasin

  barış grubunu ve bu önemli süreci destekliyoruz.inşalla bu da diğer açılımlar gibi boş çıkmaz.bütün kurumları ayaklandırdınız yeter ki samimiyeti bozmayınız.ama nedense sanki birşey çıkacak da olmayacak gibi. inşallah yanılırım. çünkü başbakanın dakikası birbirine uymuyor. HADİ HAYIRLISI..

  AKİBET - PATOZ

  Ummak ve dilemek neyi değiştirir bilinmez ama insanlar bunu hep yapar,ben de umuyor ve diliyorum ki,Bu barış gurubunun akıbeti ötekiler gibi olmasın...Barış olsun,huzur olsun toplumu esir alan bu nefret cenderesi kırılsın..Umuyor ve diliyorum....

  görüşme - sakar47

  tebrikler sayın barış gurubuna