Ankara'da metanol paniği

Ankara'da metanol paniği
Ankara'da metanol paniği
Ankara-Konya Karayolu Gölbaşı ilçesi girişinde metanol yüklü TIR'ın devrilmesi paniğe neden oldu. Olay sonrası AFAD ekiplerini alarma geçti.

RADİKAL- Adana istikameti yönünde seyreden Cemal Kurtuluş yönetimindeki 41 R 7320 plakalı TIR yoğun sis nedeniyle saat 06.00 sıralarında kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı ve ardından servis yoluna uçtu. Kazada hafif şekilde yaralanan Cemal Kurtuluş ambulansla hastaneye kaldırıldı. Methanol yükü taşıdığı anlaşılan TIR'ın etrafı oluşabilecek tehlikeleri önlemek amacıyla geniş güvenlik önlemleri alınarak AFAD ve itfaiye ekipleri olay yerine çağrıldı.
Tankerden sızan methanol maddesi olası tehlikelere karşı etraftan getirilen kum ve topraklarla örtülerek tedbir alındı. TIR’ın olay yerinden kaldırılması için çalışmalar sürüyor.

METANOL NEDİR


Saf metanol 1 atm'de 64,6 derecede kaynayan akışkan bir sıvı olup, parlak olmayan mavimsi bir alevle yanar. Bütün organik çözücülerde her oranda çözünür. Çok az miktardaki metanol dahi canlı organizma için zehirdir. Kalıcı yaralar, bozukluklar meydana getirir. 25 gram metanol içilirse insanlarda körlüğe neden olur.

ANKARA /DHA


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Ankara

  ,

  ATM

  ,

  AFAD

  ,

  güvenlik

  ,

  Karşı