Ankara'da mühimmat taşıyan araca kurşun yağdırdılar

Ankara'da mühimmat taşıyan araca kurşun yağdırdılar
Ankara'da mühimmat taşıyan araca kurşun yağdırdılar
Askeri mühimat taşıyan sivil TIR'a, General Eşref Akıncı Kışlası önünde ateş açıldı. Trafikte seyir halindeyken açılan ateşte TIR'a 11 kurşun isabet etti

ANKARA - Hürriyet Gazetesi’nden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre Lastiği patlayan TIR’ı şoför olay yerinden bir kilometre sonra ancak durdurabildi. Ateş açan 2 kişi gözaltına alındı. Mühimat taşıyan TIR kışlaya çekildi.

Polisten edinilen bilgiye göre, Ankara-Samsun Karayolu’nda askeri mühimat taşıyan 38 NZ 310 plakalı TIR, bugün öğle saatlerinde Mamak’ta General Eşref Akıncı Kışlası önünde orta şeritte ilerlerken, arkasından gelen otomobil aniden aracın soluna geçti. Araçtaki kişiler otomobilden TIR’a tabanca ile ateş açtı. Saldırıda 11 kurşun isabet eden TIR’ın sol arka lastiği patladı. TIR, olay yerinden bir kilometre sonra ancak durabildi.

TERÖR ALARMI VERİLDİ

TIR’ın askeri mühimat taşıması ve olayın askeri kışla önünde yaşanması nedeniyle polis “terör alarmı” verdi. Olay yerine çok sayıda terör-istihbarat ve asayiş ekibi sevk edildi. TIR askeri alana çekilirken, olay yerinde inceleme yapan polis 11 adet boş kovan buldu.

MAHALLEDE YAKALANDI

Silahlı saldırının ardından kaçan saldırganların izine ise MOBESE kameralarından ulaşıldı. Altındağ’daki gecekondu bölgesine girerek izini kaybettirmek isteyen 2 şüpheli, yapılan takip sonucu gözaltına alındı. Şüphelilerin, hırsızlık, uyuşturucu, gasp gibi çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu öğrenildi.

TRAFİK TARTIŞMASI

Şüpheliler önce istihbarat ve terör ekipleri tarafından sorgulandı. Şüpheliler ifadelerinde, “Trafikte TIR bizi sıkıştırdı. Korna çalmamıza rağmen tehlike yaratmaya devam etti. Aracımızı sıkıştırmaya devam edip tartışma da uzayınca silahımızla ateş açtık” dedikleri öğrenildi. Alkollü oldukları belirtilen şüphelilerden birinin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılması beklenirken, ateş açtığı iddia edilen Ümit D. gözaltına tutuluyor. Ümit D.’nin ifadesi sonrası savcılığa sevk edileceği bildirildi.