Ankara'da öğretmene biber gazı

Ankara'da öğretmene biber gazı
Ankara'da öğretmene biber gazı
Ankara'da KESK ve Eğitim-Sen'in de aralarından bulunduğu, hükümetin eğitim politikasını protesto eden yaklaşık 3 bin kişi, Milli Eğitim Bakanlığı'na yürümek istedi. Grubun yürüyüşüne izin vermeyen polis, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

ANKARA - Hükümetin eğitim politikasını protesto etmek için Tandoğan Meydanı'nda toplanan ve aralarında KESK ve Eğitim-Sen'in bulunduğu yaklaşık 3 bin kişilik kalabalık Kızılay Meydanı'na yürüdü. Burada bir süre bekledikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı 'na yürümek isteyen kalabalığa polis izin vermedi. Polis ekipleri, kalabalığa biber gazı ve tazikli su ile müdahale etti. Kalabalıkla polis arasındaki arbede sürüyor. (Tahsin GÜNER-Muhammet BAYRAM/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116250111625016

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  işlerine geldiği gibi demokrasi bunların anlayışı - demlicay2011

  kınıyorum ve boyuduruk altında bir 500 yıl daha diliyorum. fakat bunlara bir zararı yok ona üzülüyorum. bunlar bundan nemalanıyorlar. nasıl bir bedel ve ücret anlayışı varki hep kazanan bunlar oluyor. millet kaybediyor.

  Öğretmenlere dil uzatmadan bir düşün - savassarioglu

  Öğretmenlik en zor mesleklerden birisidir. İşin duygusal kısmına girmiyorum ama iş saati bakımından en uzunlarından biridir. Çoğu iş paydosta biter. Öğretmen yaptığı sınavları, verdiği ödevleri okuyup not verir. Dersine hazırlanır. Buna karşılık oldukça düşük maaş alır. Türkiye'deki polis, subay, mühendis, doktor, kamu yöneticisi gibi diğer kamu görevlilerine görece daha düşük ücret aldığı gibi; Uygar ülkelerdeki meslektaşlarının da ancak yarısı kadar kazanırlar. Performansları, geleceğin toplumunu bunca etkileyen öğretmenlerin, böylesine kötü koşullara maruz bırakılmasının bir nedeni olsa gerek.

  iki yüzlü sahtekarlar. - ahmet59

  yarın bütün ikiyüzlü muktedir takımı hep bir ağızdan UTANMADAN "bana bir harf öğretenin kölesi olUrum", eli öpülesi öğretmenlerimiz" nutukları atacaklar. Dünyanın hiçbir ülkesinde öğretmeninin dövdüren, bombalatan, yerlerde sürükleten yönetici ve kendine okuma yazma öğretip insan olsunlar diye hayatını verdiği öğrencisi tarafında canına kasteden polis görülmemiştir. 3 kuruş maaşla köle gibi çalıştırdıkları yetmiyormuş gibi, hak ve adalet isteyen öğretmenlerimiz ve onların yetiştirdiği vicdanlı öğrencileri muktedirlerin sallanan koltuklarını alaşağı edecekler.

  Canavar - apolytica

  Yıllarca kendimizi parçaladık anlamadınız. 20 gün boyunca 5 kişi bu uğurda can verdi, onlarca kişi gaz fişeği ile kör edildi. Hapishanelerde çürüyen hayatları karartılan niceleri var... O gaz fişekleri ateş alacak ve tomalar basınçlı su püskürtecek... fakat sadece bizim için değil!? yarın akp ye oy verip, öldürülen ve hayatı karartılan vatandaşına sırt çeviren, "ama akp çalışıyor en azından, sömüreceği kadar sömürsün devleti önemli değil..." diyen; "cemaatçiyim", "muhafazakarım", "milliyetçiyim", "kürdüm"... diyenler...! size nişan alacak gaz fişeği silahları ve yürüyecek tomalar. Çünkü kendi ellerinizle bir canavar yarattınız. Bu canavar kibriyle, bencilliğiyle iktidar koltuğunu bırakmamak için herşeyi kullanacak. -Canavar çok güzel olmuş elinize sağlık... - Afiyet olsun...

  öğretmenlerin protestosu - gelil

  bu ülkede geçmişten bugüne kadar ülkenin en önemli kurumlarından biri olan milli eğitim ne yazık ki amaçları dışında belirli ideolojilerin odağı haline getirilmiştir,asli görevleri bu ülkenin gençlerini bilimsel olarak eğitmek olan öğretmenlerin bir çoğunun ders saati doldurma amacından başka bir şey düşünmeden öğretmenlik yaptıklarını zannedenler,bugün bu ülkede dershane sendromunu ortaya çıkarmışlardır,bakanlığın en kısa zamanda öğrencilerde olduğu gibi yıl sonunda sınıf bazında da öğretmenler için de başarı sıralaması yapılarak yetersiz olanların hizmet içi eğitimine ağırlık verilmelidir,tabi ki yaptığı kutsal görevin bilincinde olan her şeyi ile kendini eğitime adamış öğretmenleri de sayğıyla anarız.

  terbiyesizliktir bu!!! - uyusuk

  yarın utanmadan, arlanmadan öğretmenler günü kutlama mesajları verilecek değil mi bu hükumet tarafından!!!!