Ankara'da okullar zamanında açılacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in su kesintisi nedeniyle okulların bir ay geç açılması önerisine olur vermedi.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in su kesintisi nedeniyle okulların bir ay geç açılması önerisine olur vermedi.
Ankara Valisi Kemal Önal ile önceki gün okulların Ankara'da 17 Eylül yerine 15 Ekim'de açılıp açılamayacağını görüşen Hüseyin Çelik, okulların geç açılması teklifini rafa kaldırdı. Vali Önal'a eksik su depolarının hızla tamamlaması talimatı veren Çelik, mevcut su depolarının da temizlenmesini istedi. Çelik'in öğrencilerin evlerinde okuldan daha çok su tükettiklerini söylediği öğrenildi. Ankara'da 1300 okuldan 350'sinde su deposu bulunmuyor.
Bu arada susuzluk sorununu çözmek için başkentlilere "Tatile gidin" diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün Kızılırmak suyunu getirme projesi kapsamında basınla birlikte çalışmaları inceledi. Gökçek, "Tek boru hattını devreye soktuğumuz zaman su kesintilerine ekim ayı sonlarında son vereceğiz. Ancak bu bir söz değil, bunun gayreti içindeyiz" diye konuştu.