Ankara'da roket fabrikasında patlama!

Ankara'da roket fabrikasında patlama!
Ankara'da roket fabrikasında patlama!
Ankara'nın Elmadağ İlçesi'nde bulunan Roketsan Fabrikası'nda haftalık rutin atık malzemelerin imhası sırasında meydana gelen patlamada 1'i ağır 4 işçi yaralandı.

ANKARA - Patlama, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı'na ait Roketsan Fabrikası'ndaki atık malzemelerin imhası sırasında bugün saat 13.15 sıralarında meydana geldi. Fabrikada haftalık rutin atık malzemelerin imhası sırasında fazla yakıt konulması nedeniyle büyük bir patlama meydana geldi. Bu sırada fabrikada çalışan işçilerden 4'ü yaralandı. Yaralı işçiler, 112 Acil Servis ambulansları ile Elmadağ Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Ankara'daki hastanelere sevk edildi.

Roketsan Fabrikası'nın güvenlik sorumlusu, patlama ile birlikte çok sayıda ambulansın geldiğini belirtirken, işçilerin ellerinde yanıklar oluştuğunu belirtti. Patlama sonrası Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, emniyet yetkilileriyle birlikte fabrikaya girip, bilgi aldı.

YARALILARIN İSİMLERİ

Elmadağ Roketsan Fabrikası'nda rutin imha sırasında meydana gelen patlamanın, fazla yakıt konulmasından kaynaklandığı öne sürüldü. Patlamada işçilerden durumu ağır olan İsmail Tek ile ellerinde yanık olan İsmail Karaköse ve İsmail Yaman ambulansla Ankara Numune Hastanesi'ne, elinden hafif yanık yarası bulunan Murat Dağlık ise Elmadağ Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. (dha)

TESİSLERDE ZARAR YOK
Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, ilçede bulunan roket fabrikasında meydana gelen olaya ilişkin, tesislerde herhangi bir zararın bulunmadığını söyledi.  Kır, Kırıkkale-Ankara karayolu üzerindeki Roketsan fabrikasının yakınında gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 12.44 civarında atık yakıtların imhası esnasında, yakıt çukurlarından birinde meydana gelen küçük çaplı bir yangında 4 teknisyenin yaralandığını kaydetti.   Yaralananlardan 3'ünün Ankara'ya sevk edildiğini diğerinin ise ilçe devlet hastanesindeki tedavisinin sürdüğünü ifade eden Kır, şöyle konuştu:

"İlçemizdeki arkadaşımızın durumu gayet iyi. Ankara'ya sevk edilen arkadaşlarımızın ise şuan itibariyle Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tedavileri sürüyor. Buradaki yaralı arkadaşlarımızın birinde orta derecede yanık var, diğerlerinde ise hafif derece de yanık var. Tedavileri devam etmektedir. İlçemizdeki tesislerde herhangi bir maddi zarar yoktur. Her şey kontrol altına alınmıştır. Takibimiz altındadır. Başka da bir olağanüstü durumumuz yoktur."


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  Ankara

  ,

  patlama

  ,

  Bugün

  ,

  ilçe

  ,

  yakıt

  ,

  güvenlik

  ,

  derece

  ,

  emniyet

  ,

  ROKET