Ankara'da şehitlere veda

Ankara'da şehitlere veda
Ankara'da şehitlere veda
Diyarbakır'da Sur'da şehit olan 2 asker Ankara Kocatepe Camii'nden uğurlandı

RADİKAL - Diyarbakır 'ın Sur ilçesinde teröristlerin tuzakladıkları bombanın patlaması sonucu şehit olan Üsteğmen Enes Demir (27) ve Astsubay Doğukan Tazegül (24) için Ankara'da cenaze töreni düzenlendi. Törene, Başbakan Ahmet Davutoğlu, bazı bakanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da katıldı.

Kocatepe Camii'nde düzenlenen tören için avluda kurulan noktada şehitlerin yakınları taziyeleri kabul etti. Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu da şehit yakınlarına başsağlığı diledi.

Cenaze namazınında şehitlerin babalarının zorlukla ayakta durduğu görüldü. Alanda şehit yakınları için ambulans hazır bekletildi. Cenaze namazından sonra Başbakan Davutoğlu şehitlerin babalarının ellerinden tutarak askeri törenin yapılacağı alana kadar yürüdü.Davutoğlu tören boyunca şehit babalarının elini bırakmadı. Tören boyunca aile yakınları gözyaşı döktü.

Sur'da 2, İdil'de 1 şehit!

VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ, KIZ KARDEŞİ ASKER SELAMI VERDİ

Sur'da şehit olan Astsubay Doğukan Tazegül'ün cep telefonunda çıkan vasiyeti gereği, tabutunun başına bordo beresi yerleştirildi.

Anne nilüfer, baba yener taziyeleri birlikte kabul etti. Tazegülün küçük yaştaki kızkardeşi Zeynep tabut yanından geçerken asker selamı verdi.

DEMİR 1 AY ÖNCE GAZİLİK UNVANINI REDDETMİŞ

Şehit düşen askerlerden Enes Demir'in 1 ay önce Cizre'de yaşanan çatışmada yüzünden yaralandığı, kendisine verilmek istenen gazi unvanını ise reddettiği öğrenildi.

Sur'da şiddetli çatışmalar

Demir'in ayrıca Hollandalı Eliana adlı kız arkadaşıyla evlenme planları yaptığı belirtildi. Cenazede Demir'in annesi Meliha, babası Zekeriya, kardeşi Ahmet Demir tazileri kabul etti.
(CİHAN)


    ETİKETLER:

    şehit

    ,

    diyarbakır