Ankara'da Suriyeli gerilimi: Çok sayıda yaralı var

Ankara'da Suriyeli gerilimi: Çok sayıda yaralı var
Ankara'da Suriyeli gerilimi: Çok sayıda yaralı var
Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Suriyeli mültecilerin iddiaya göre bir kişiyi darp etmesi üzerine toplanan bir grup Suriyelilerin oturduğu binayı taşlayıp, ateşe verdi. Büyüyen olaylar, polisin müdahalesi ile son buldu. Birçok kişinin yaralandığı kavgada polis bazı kişileri gözaltına aldı.

ANKARA - Olay, gece saatlerinde Altındağ ilçesindeki Hacılar Mahallesi'nde meydana geldi. Suriyelilerin kaldığı binanın önünden geçen bir kişi, iddiaya göre tartıştığı Suriyeliler tarafından darp edildi. Olayın ardından mahalleli ile Suriyeliler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, Suriyelilerin kaldığı üç katlı bina taş yağmuruna tutuldu. Olayların büyümesi polis mahalleye gelerek gruba müdahale etti. Polis, grubu dağıtmakta güçlük çekince olay yerine takviye Çevik Kuvvet ekipleri gönderildi. Çevik Kuvvet ekipleri mahalleliyi dağıttıktan sonra Suriyelileri Altındağ Polis Merkezi'ne götürdü.

Çevik Kuvvet polislerinin olay yerinden ayrılmasının ardından yeniden toplanan mahalleli, Suriyelilerin oturduğu binaya saldırdı. Kalabalığın fırlıttığı yanıcı maddeler nedeniyle binanın ikinci katındaki dairede yangın çıktı. İhbar üzerine tekrar mahalleye gelen polis ekipleri itfaiyeye haber verdi. Mahalleli, yangına müdahale etmek için gelen itfaye aracının önüne geçerek sokağa girmesine engel olmak istedi. Polis ekiplerinin aracın önüne geçen grubu dağıtmasının ardından itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin kısa süren müdahalesinin ardından yangın söndürülürken evde maddi hasar meydana geldi.

Polis ekiplerinin müdahalesi sonucu mahalleli dağılırken, olaylar sırasında polislerin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi yaralandı. Yaralılar olay yerindeki ilk müdahalelerin ardından çağırılan ambulanslarla çeşitli hastanelere götürülerek tedavi altına alındı. Gerginlik sırasında çok sayıda mahalleli de gözaltına alındı.

Polis ekipleri bir süre daha mahallede güvenlik önlemi alırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (Muhammet BAYRAM/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1190889119088912

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - user386412

  Devlet Suriye lilere misafir olduğunu hatırlatmalı,burasının muz cumhuriyeti olmadığını ispat etmeli,istanbul u adeta saran Suriyeli dilencileri ve suç işleyenleri sınır dışı etmeli.Aksi takdirde vatandaş ADALETİNİ kendi sağlıyacaktır.Aksaray-Fındıkzade-Millet caddesi 10 adımda bir Suriyeli yerlerde dilenciler,otellerin içlerine girme başladılar otel misafirlerinin bagajlarını çantalarını çalıyorlar,,sorun masadan görünmez.Yetkilileri dolaşmaya davet ediyorum.

  Mağara devrinde yaşadığını sanmak - gezicivekadin

  İki grup da sorunlarını şiddet kullanarak çözmeye çalışmış. Suriyeliler burayı vatanları gibi görmüyorlar ve yasalara saygı duymuyorlar. Mahalleliler ise kendilerini buraların sahibi görüp ve aynı şekilde yasalara saygı duymuyorlar. Polis ve hükümet ise 3 maymunu oynuyor olayın müdahilleri solcu, Alevi ya da Kürt olmadığı sürece. Kimse tutuklanmıyor mesela. Yasalar bir hobi olarak yapılmaz. Birlikte yaşamın temeli bu yasalar. Yoksa böyle çok çirkin görüntüler ortaya çıkmaya devam eder.

  Nasıl? - Kuzeyebakış

  Şu spontane olayı görünce nasıl fırsatçılıkla ve büyük bir iştahla olayı Türk toplumuna mal etmeye kalkışmış yorumcular. Çok acımasız ve kötü niyetlisiniz. Türk toplumunun yüz binlerce göçmene karşı nasıl sağduyulu olduğunu görmezden gelmek insafsızlık. Almanya'da yakılan Türklerle ilgili en ufak bir yorumda dahi bulunmazlarken şimdi nasıl da o olaylarla eşitlemişler. Yahu etraf göçmen Suriyeliden geçilmiyor. Bunlar zor durumda olan insanlar. Böyle bir zeminde çatışmalar veya bireysel vakalar çıkabilir. Bunun için çok dikkatli olunması lazım.

  Eyvah ki eyvah - Candem

  Sevgili ülkemin güzel insanlari. Lütfen yapmayin etmeyin, bizim Almanya da yasadigimizi siz Suriyelilere yasatmayin. Milliyetcilik en tehlikeli olani

  NE OLUYOR BİZE? - m.rozbilen

  Linç toplumu olduk adeta. Bizden olmayanın canı cehenneme. Oldu mu be ya? İmkanımız olsa sadece bizim bulunduğumuz başka bir gezegende yaşayacağız. Yabancıları bırakın bizden (Türk) olmayan vatandaşlarımıza dahi tahammülümüz yok. Yazık, bu ne kin ve nefrettir? Bütün bunlar bunca yıl aşılanmış ırkçılığın tezahürüdür. Bundan nasıl kurtulacağız? Bilen çaresi olan varsa Allah için söylesin.

  hiç kimse içinde kötülük olmayan melaike değil! - user958934

  insanlık adına bu tür galeyanlar korkunç! fakat, geçen gün de istanbul'da osmanbey metro durağı ışıklarında, kural tanımayan bir suriyeli taksi şöförüne o kadar insanın gözü önünde bıçak çekti! hiç kimse içinde kötülük olmayan melaike değil!

  ... - LoremIpsumOrjinali

  Sene 1993, yer Solingen Almanya! Sene 2014, Yer Ankara Türkiye! Aradaki baglantiyi görebileniniz var mi? Hangisi daha tehlikeli? Ben secmedim ama yinede türk olmadigima inanin seviniyorum gercekten!