Ankara'da üç yaralı

İstanbul'daki NATO zirvesi öncesinde yarın bir günlüğüne Ankara'ya gelecek olan ABD Başkanı George Bush'un kalacağı Hilton Oteli'nin önünde bomba patladı.

ANKARA - İstanbul'daki NATO zirvesi öncesinde yarın bir günlüğüne Ankara'ya gelecek olan ABD Başkanı George Bush'un kalacağı Hilton Oteli'nin önünde bomba patladı. Olayda, polis memuru Bekir Bayar'ın iki ayağı koptu.
Bush'un ziyareti nedeniyle güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılan Hilton Oteli'nin önünde dün sabah şüpheli bir paket bulundu. Paket, polis memurları Bekir Bayar ve Hasan Akyol tarafından kontrol edilirken patladı. Bayar'ın sağ ayağı topuktan, sol bacağı da dizinden koparken, Akyol yüzünden, olay yerinden geçen Orhan Tartıcı ise bacağından hafif yaralandı. Yaralılar tedavi altına alınırken 15 görgü tanığı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Saldırıyı MLKP/FESK (Marksist Leninist Komünist Parti/Fakir ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri) üstlendi. Olayda kullanılan ses bombasının, örgütün daha önce HSCB şubeleri, Başbakanlık ve Yargıtay'da patlattığı ses bombalarıyla aynı olduğu belirlendi.