Ankara'da 'Uğur Mumcu' afişleri toplatıldı

Ankara'da 'Uğur Mumcu' afişleri toplatıldı
Ankara'da 'Uğur Mumcu' afişleri toplatıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde (NHKM) sahnelenecek Uğur Mumcu'nun yazdığı 'Söz Meclisten İçeri' adlı oyunun afişlerini toplattı

Ekin Tiyatrosu, 1993’te öldürülen Cumhuriyet Gazetesi yazarı Uğur Mumcu’nun “Söz Meclisten İçeri” adlı eserinden Semih Çelik’in uyarladığı oyunu sahneye taşımak istedi. Murat Atak’ın yönettiği, Tuncer Yığcı, Selim Kalıç, Hamit Demir, İhsan Ustaoğlu, Adnan Çelik, Sinan Akdoğan, Koray Ergün ve Bilal Güldere gibi oyuncuların rol aldığı oyunun dünya prömiyeri Yenimahalle Belediyesi’nin desteği ile 18 Nisan akşamı NHKM’de gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, söz konusu tiyatro oyunu ile ilgili Yenimahalle Belediyesi, üzerinde Uğur Mumcu’nun fotoğrafının ve “ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun katılımıyla...” yazısının da yer aldığı oyunun afişlerini NHKM’nin önü başta olmak üzere Yenimahalle’nin çeşitli yerlerine astı. Ancak söz konusu oyunun afişlerinin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerce toplatıldığı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, afişlerin kendi bölgelerine girdiği için toplatılmış olabileceğini belirtirken, Yenimahalle Belediyesi Kültür İşleri Daire Başkanlığı yetkililerinden yapılan açıklamada “Bu oyun için gerekli afişleri Yenimahalle bölgesine astık. Anakent Belediyesi hiçbir gerekçe göstermeden afişleri toplattı. Afişleri bölgedeki ana cadde üzerindeki bazı noktalara da asmıştık. Onları da toplatmışlar. Daha önce de aynı bölgeye afiş asıyorduk ve sorun çıkmıyordu” denildi. (Cumhuriyet)


  http://www.radikal.com.tr/112937611293765

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demokrasi - ibrahimseyhan

  ''Türkiye'nin Kalbi Ankara.'' Demokrasi düşmanı bir başkan ve onu bu koltuğa taşıyan, Ankaralılar. ''Demokrasinin başkentinde, Faşizm.'' Uğurlar Olsun!!!

  bagnazlik ve ileri demokratlar - M. L.

  Hatirlarsiniz bir ara Ugur Mumcuyu Ergenekon cetesi öldürdügü dinci basinda iddia edilirdi. Ve rahmetli Mumcuya sahip cikarlardi. Madem öyle niye dinci iktidarin ve Ankaranin adami i. Melih Ugur Mumcuya karsi bu taviri aldi? Hani ileri demokratlardi bunlar? islamic olmak farkli bir sey Adam olmak daha farkli bir sey öyle degilmi sayin i. Melih.

  Melih Gökçek ve Uğur Mumcu - ramka

  Elbette Melih Gökçek gibi bir insan Uğur Mumcu'yu ya da Nazım Hikmet'i anlayamaz. O, ancak üstlerine yağ çekmesini bilir. Rakiplerine bel altından vurur. Adalet, AKP marifetiyle üstünden eksik olduğu için devlete olan borçlarını ödemez ve buna kimse müdahale etmez. Birgün adalet, ona da gerekecek tabi; ama zamanı belli değil.

  Elbet kaldırtacak o afişleri. - citizen

  Melih Gökçek elbet kaldırtır o afişleri ve yerine de başbakanını yağlayacağı, kendi bastırttığı afişleri astırır. Yerel seçimler yaklaştıkça bunları alışın ey Ankara'lılar...

  Ankara'da 'Uğur Mumcu' afişleri toplatıldı - ms@deniz

  Büyükşeir belediye Başkanı Melih Gökçek insanlığa ve sanatçının düşmanı.