Ankara'da yağmur protestoları engelleyemedi

Ankara'da yağmur protestoları engelleyemedi
Ankara'da yağmur protestoları engelleyemedi
Gezi Parkı protestolarının Ankara'daki merkezlerinden Kuğulu Park'ta toplanan Ankaralıların sayısı, hafta sonunun da etkisiyle öğle saatlerinden itibaren binlerce kişiye ulaştı.

Radikal.com.tr - Ankaralılar bugün de sokaklara, meydanlar çıktı. Gezi Parkı protestolarının Ankara ’daki merkezlerinden Kuğulu Park’ta binlerce Ankaralı bir araya geldi. Hafta sonu olmasının da etkisiyle Kuğulu Park ve çevresinde öğlen saatlerinden itibaren binlerce insan toplanarak, Hükümet aleyhinde sloganlar atmaya başladı. Trafik akışında bir sorun yaratmayan kalabalık akşam saatlerine doğru daha da arttı.

‘Açık hava partisi’ görünümüne de bürünen protestolara İstanbul ’dan da katılım oldu. Beşiktaş ’ın ünlü taraftar grubu Çarşı da Kuğulu’daki protestoya kalabalık bir grupla dahil oldu. Diğer futbol takımı taraftarlarının da alanda olduğu görüldü. Taraftar gruplarının katılımıyla coşku artarken, sürpriz bir şekilde yağmur bastırdı. Ancak protestocular dağılmayarak protestolarına devam etmeyi sürdürdü.

Ankara’nın geniş katılımlı eylem yerlerinden Kızılay’da ise öğlen saatlerine doğru bazı parti ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla eylem yapıldı. Buradaki gruplar akşam saatlerine doğru yavaş yavaş dağılmaya başladı. 


ANKARA