Ankara'daki Gezi doktorları için 'yargılanamazlar' kararı

Ankara'daki Gezi doktorları için 'yargılanamazlar' kararı
Ankara'daki Gezi doktorları için 'yargılanamazlar' kararı
Sağlık Bakanlığı'nın, Ankara Tabipler Odası'nın Gezi olayları sırasında verdiği sağlık hizmeti nedeniyle Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı dava reddedildi.

RADİKAL - Gezi eylemleri sırasında verdiği sağlık hizmeti nedeniyle Ankara Tabipler Odası hakkında Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan dava reddedildi. Bugünkü duruşmada CHP ’li milletvekilleri Levent Gök, Aylin Nazlıaka ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu tanık olarak dinlendi. Tanıklar ifadelerinde, Gezi sürecinde gönüllü hekimlerin verdiği sağlık hizmeti nedeniyle yüzlerce ölümün meydana gelmesinin engellendiğini belirttiler.

AMBULANSTAN GAZ ATILDI

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, CHP’li Gök ifadesinde, Gezi olayları sırasında sağlık bakanlığı’na ait ambulanstan göstericilerin üzerine biber gazı atıldığını iddia etti. Gök, gönüllü hekimlere dava açılması yerine teşekkür edilmesi ve ödüllendirilmeleri gerektiğini söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/129765012976501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yüz Karası - user834102

  Şu haber, açılan dava yüz karası bunların. O doktorlar orada olmasaydı, daha kaç tane polisiniz yargılanıyor olurdu adam öldürmekten, teşebbüsten. Gerçi yargılanmaları bir şey değiştirmiyor, hükümet arkalarında nasılsa. Polislere "Vur, kır, silah sık" ama doktorlara "can kurtarma, ölsünler, işini yapma". Nasıl bir ülke olduk sayenizde, doktorun işini yapması yasak, Cumhurbaşkanını eleştirmek yasak, yazmak yasak, YASAK YASAK YASAK...