Anne Aysel Yayla: Katilleri sakladılar, oğlumu öldürdüler

Anne Aysel Yayla: Katilleri sakladılar, oğlumu öldürdüler
Anne Aysel Yayla: Katilleri sakladılar, oğlumu öldürdüler
Oğlunun cenazesini almak için Adli Tıp Kurumu'na gelen Mehmet Şafak Yayla'nın annesi Aysel Yayla, "Çok üzgünüm. Katilleri sakladılar. Oğlumu öldürdüler" dedi.

İSTANBUL Çağlayan Adliyesi'ne yapılan polis operasyonunda hayatını kaybeden DHKP-C militanları Mehmet Şafak Yayla ile Bahtiyar Doğruyol'un Adli Tıp Kurumu'nda otopsi işlemleri sürüyor.

Adli Tıp Kurumu'na gelen Mehmet Şafak Yayla'nın annesi Aysel Yayla, “Çok üzgünüm. Katilleri sakladılar. Oğlumu öldürdüler" dedi. Cenazeler hakkında bilgi almak için gelen iki kişiyi yaka-paça gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, slogan attı. Polis minibüsüne bildirilen şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü 'ne götürüldü. Cenazeleri almaya çok sayıda kişinin geleceği bilgisini alan polis, Adli Tıp Kurumu önündeki güvenlik önlemlerini artırdı.

(İbrahim AKTÜRK / DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/132608513260853

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  filler tepişir çimenler ölür - yorum*

  kuvvetler ayrılığını savunmayanlar yargı yürütme yasama erklerini tek elde toplamaya çalışırsa demokrasinin emniyet sübapları kapatılmış olur şuça siyaset karışır adalet yerini bulmaz sokaklar terörize olur... düşündürücü...

  ... - gümüşisis

  annem annem-acına saygı duyuyorum da oğlunun orada o halde işi neydi? insan bir sormaz mı?

  Aciya hurmet - Ayse Sule

  Soylenecek cok sey var ama acina hurmeten susuyorum. Lutfen sen de, oglunun bile isteye katlettigi o masum savcinin ana-babasinin, esinin ve cocuklarinin acisina hurmeten sus.