Anne, baba ve kardeşlerine veda ettiler

Anne, baba ve kardeşlerine veda ettiler
Anne, baba ve kardeşlerine veda ettiler
Anne ve baba ve kardeşlerini kaybeden 12 yaşındaki Mert ve 13 yaşındaki Hüdaican aileleri için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde ciple 600 metrelik uçuruma yuvarlandıkları kazada yaşamını yitiren Hüdai Karal, eşi Gönül Karal ile kızları Azra Karal için Yenievler Mahallesi’ndeki Hallaç Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Törene, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Fethiye Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı ve yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Cenaze törenine aileleriyle 600 metreden uçuruma yuvarlanan ancak kendileri sağ kurtulan çocuklar 12 yaşındaki Mert ve 13 yaşındaki Hüdaican da katıldı. Mert ve Hüdaican küçük yaşlarına rağmen belki de hayatlarındaki en zor günü bugün yaşadılar.

HASTANEDE TEDAVİ EDİLDİLER

Aynı kazada yaralanarak Fethiye Esnaf Hastanesi’nde tedavi edilen 12 yaşındaki Mert ile 13 yaşındaki Hüdaican Karal da cenaze törenine katıldı. Mert ve Hüdaican, baba, anne ve kardeşlerini kaybetmenin acısıyla ayakta durmakta zorlanırken, birbirlerine sarılarak teselli bulmaya çalıştı.

MEZARA ÇİÇEK BIRAKTILAR

Hüdai, Gönül ve Azra Karal’ın cenazeleri öğle vakti Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu tarafından kıldırılan namazın ardından Hallaç Mezarlığı’nda yan yana toprağa verildi. Fethiye Vali Recai Güreli İlkokulu 5’inci sınıf öğrencisi olan Azra Karal’ın arkadaşları da cenaze töreninin ardından ailenin mezarına çiçek bıraktı.

600 metreden uçuruma yuvarlanan aile üyelerinin cesetleri böyle çıkarıldı