Anne cinayetinin altından dram çıktı

Anne cinayetinin altından dram çıktı
Anne cinayetinin altından dram çıktı
İzmir'in Çiğli İlçesi'nde birlikte yaşadığı annesi 87 yaşındaki Zarife Karataş'ı, önce boynunu kırıp ardından bıçaklayarak öldüren 43 yaşındaki Latif Karataş, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.İşsiz olan ve eşi tarafından terk edilen Latif Karataş, intihar etmeye karar verdiğini belirterek, “Kendimi öldürsem anneme kim bakacak diye düşündüm. Onun ölmesi daha iyi olur diye düşündüm. Onu öldürdükten sonra canıma kıyacaktım. Ama bunu yapamayınca pişman olup teslim oldum” dedi.
Olay, dün saat 17.30 sıralarında 8411/1 sokak 8 numarada meydana geldi. Güzeltepe Karakolu'na giden Latif Karataş, annesini bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi. Belirtilen adrese giden polis, yatalak 87 yaşındaki Zarife Karataş'ın cesedini buldu. Yaşlı kadının cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, Latif Karataş gözaltına alındı.
İfadesi alınan Latif Karataş, 6 aydır işsiz olduğunu ve 4 ay önce eşinin kendisine boşanma davası açtığını belirterek şunları anlattı:
“Eşim boşanma davası açınca annemin yanına taşındım. Dün de duruşmadan çıkınca alkol aldım. Eve gittiğimde annem yatakta yatıyordu. ‘Kendimi öldürsem anneme kim bakacak’ diye düşündüm. ‘Onun ölmesi daha iyi olur’ diye düşündüm. Onu öldürdükten sonra canıma kıyacaktım. Önce elimle daha sonra da şarj aletinin kablosuyla boğdum. Daha sonra da 15- 16 yerinden bıçakladım. Ancak kendi canıma kıyamayınca pişman olup teslim oldum.”
Emniyette işlemleri tamamlanan Latif Karataş adliyeye sevk edildi.(dha)