Anne ile kızına evlerinde gece yarısı iki kurşun

Anne ile kızına evlerinde gece yarısı iki kurşun
Anne ile kızına evlerinde gece yarısı iki kurşun

Derya Gün ile annesi Fikret Gün,başlarından vurularak öldürüldü. FOTOĞRAF: DHA

Haber: SAADET KEFAL / Arşivi

ESKİŞEHİR - Eşinden boşanan kadın ile kendisini ziyarete gelen annesi, gece yarısı eve gelen kimliği belirsiz bir kişi tarafından vurularak öldürüldü.
Eskişehir Fevzi Çakmak Mahallesi Sezenler Sokak’ta önceki gece saat 04.30 sıralarında meydana gelen olayda 26 yaşındaki Derya Gün ile 50 yaşındaki annesi Fikret Gün, tabancayla başlarından birer kurşunla vuruldu. Ağır yaralanan Derya Gün Eskişehir Devlet, annesi Fikret Gün de Yunus Emre Devlet hastanelerine kaldırıldı. Ancak ikisi de yolda öldü.
Olay sırasında evde bulunan ve yan odada uyuduğunu söyleyen baba Osman Gün’ün polislere, “Silah sesi üzerine uyandım. Tanımadığım bir kişinin evden kaçtığını gördüm. Yan odaya girdiğimde eşim ve kızım kanlar içindeydi” dediği öğrenildi. 
Semt sakinleri, öldürülen Derya Gün’ün evde yalnız kaldığını, kendisiyle birlikte ölen annesi Hikmet ve gözaltına alınan babası Osman Gün’ün merkeze bağlı Cumhuriyet Köyü’nde oturdukları, ayda birkaç kez kızlarını ziyarete geldiklerini söyledi.  Derya Gün’ün 2002’de evlenip 2005’te boşandığı, yakın çevresine bir ay önce bir gençle nişanlandığını söylediği belirtildi. Kapıda herhangi bir zorlamanın olmaması ise öldürülen kişilerin katil zanlısını tanıdığı  ihtimalini güçlendirdiği belirtildi.