Anne Karabulut'a göre zanlılar var

Anne Karabulut'a göre zanlılar var
Anne Karabulut'a göre zanlılar var
Anne Nagihan Karabulut: İçim rahat değil, Cem Garipoğlu'na yardım edenler cezalandırılmalı

Özden ATİK

İSTANBUL - Etiler’de başı kesik halde cesedi bulunan Münevver Karabulut’un annesi Nagihan Karabulut,  Cem Garipoğlu'nun oturdukları Bahçelievler'de teslim edilmesine şok olduklarını söyledi. Nagihan Karabulut, “Ben de Bahçelievler'de oturuyorum. Bahçelievler'de yakalanmasından şok oldum” dedi.
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'nın gerekeni yaptığını söyleyen Nagihan Karabulut, “Ben de Bahçelievler'de oturuyorum. Eğer zanlı İstanbul'da saklanmış ise, polisin bulamaması ayrı bir şey. Bir trafik polisi yada herhangi bir kişi nasıl göremiyor?” diye sordu.

 

YARDIM EDENLER CEZALANDIRILMALI

 

 

Bir televizyon kanalına avukatı Rezzan Hepözdemir ile katılan Nagihan Karabulut, şüpheli Cem'in yakalanmasına rağmen içinin rahat olmadığını ancak cinayetin perde arkasındakilerin de ortaya çıkarılıp, cezalandırılmaları halinde rahat olabileceğini söyledi. Nagihan Karabulut, “Bu tek kişinin olayı değil. Zanlı için çocuk diyorlar ama neresi çocuk. 5 çeşit bıçak görünüyor ayrı ayrı yerlerde. Bu planlanmıqş tasarlanmış bir cinayet” dedi.
Böyle bir konunun helalliği olmayacağını belirten Nagihan Karabulut, kan parası istemenin sözkonusu olmadığını söyledi. Nagihan Karabulut, “Onların çocukları yaşıyor. Benim kınalı kuzum gitti” dedi.
“Katil zanlısı ile yüzyüze gözgöze gelmek istermiydiniz?” sorusuna Nagihan Karabulut, “Göstermezler ama yüzyüze gelsem ‘Ne istedin kızımdan?' derdim” dedi. Nagihan Karabulut, basından bir şikayeti olmadığını, “Süreyya beyi biraz anlasalardı” dedi. Neagihan Karabulut, “Cinayetin işlendiğinde soruşturmayı yürüten polis şefi ile bugünkü polis şefi arasında bir fark var mı?” soruuna, “Bunu bütün Türkiye görüyor. Eski Emniyet Müdürü Cerrah bize“Kızına sahip çıksınlar” diye birşey söyledi. Keşke işini yapsaydı da bize o lafı söylemesiydi. Hüseyin Çahkın İzmir'den geldi. Bize namus sözü veridi ve sözünü yerine getirdi” diye konuştu.
Avukatları Rezzan Hepözdemir de zanlı için kemik yaşı testi isteyeceklerini söyledi. Hepözdemir, “Kesinlikle tasarlanmış bir şey ” dedi. (dha)