Anne öldü bebek doğdu

Eskişehir Doğumevi Hastanesi'ne yatan 36 yaşındaki Sabriye Şen, beyne giden damarlardaki pıhtılaşma sonucu öldü, karnındaki kız bebek ameliyatla alındı.
Haber: KEMAL ATLAN / Arşivi

ESKİŞEHİR - Eskişehir Doğumevi Hastanesi'ne yatan 36 yaşındaki Sabriye Şen, beyne giden damarlardaki pıhtılaşma sonucu öldü, karnındaki kız bebek ameliyatla alındı. Doktorlar, "Annenin ölümü 10 dakika geç fark edilse, bebeği kaybederdik" dedi.
Bir gün önce normal doğum için hastaneye yatırdığı eşinin ertesi sabah ölüm haberini alan Sakıp Şen, "Hastaneye sapasağlam yatırdım. Gece telefonla konuştum. Ertesi gün ölüm haberini aldım" dedi.
Kalbinin attığı fark edilince...
Annenin ölüm nedeni Osmangazi Üniversitesi'nden gelen patoloji uzmanlarının da katılımıyla araştırıldı. Başhekim Dr. Burak Erdinç, "Ölüm, beyne giden damarlarda oluşan pıhtıdan kaynaklanmış. Ani ölüm sonucunda yaşamını yitiren Sabriye Şen, yatak kenarında olduğu için yere düşmüş. O sırada odada bulunan hemşireler, hemen durumu doktorlara bildirmiş. Doktorlar Şen'in öldüğünü, ancak karnındaki bebeğin kalbinin attığını belirleyip ameliyat yaptı. İki uzman doktor ve bir anestezi uzmanının katıldığı ameliyatta, bebek sağlıklı olarak dünyaya getirildi. Annenin öldüğü 10 dakika daha geç fark edilmiş olsaydı, bebek de ölürdü" diye konuştu.