Anne ve kızının öldürülmesinin sırrı çözüldü

Anne ve kızının öldürülmesinin sırrı çözüldü
Anne ve kızının öldürülmesinin sırrı çözüldü
Adana'da sabah saatlerinde silahla vurulmuş halde yol kenarında bulunan 47 yaşındaki Semire Balık ile kızı 22 yaşındaki Ayşe Işık cinayetinin sırrı çözüldü. Cinayet zanlısı olarak Balık'ın boşandığı işadamı eşi ve oğlu aranıyor.

RADİKAL-Adana Mersin Otoyolu Karahisalı gişeleri yakınlarında bu sabah saatlerinde silahla vurulmuş halde bulunan iki kadının kimliği belli oldu. Kadınların 47 yaşındaki Semire Balık ile kızı 22 yaşındaki Ayşe Işık olduğu ortaya çıktı. Cinayeti kadının boşandığı işadamı eşi ve oğlunun işlediği öne sürülüyor. Polis her yerde baba ve oğlunu arıyor. Saat 06.30 sıralarında Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu batı çıkışı yakınlarında bir kamyon sürücüsü, Adana'da gişeleri geçtikten sonra yol kenarında hareketsiz yatan iki kadın görünce durumu polise bildirdi. Polis, otoyol kenarındaki drenaj kanalında yan yana 2 kadın cesedi buldu. Kadınların üzerinden kimlik belgesi çıkmadı. Olay Yeri İnceleme ekiplerinin yaptığı incelemede kadınların üzerindeki ziynet eşyalarının alınmadığı, birine ait ayakkabıların ise yan yana düzgün bir şekilde çıkartılmış olması dikkat çekti. Burada yapılan incelemenin ardından kadınların cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na nakledildi.

Cinayet Bürosu ekiplerinin yaptığı araştırmada cesetlerin Semire Balık ile evli kızı Ayşe Işık'a ait olduğu belirlendi. Adana Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside ise annenin sol göğsünde 2, yanak ve başında 2 ve bir de bacağında olmak üzere 5 kurşun bulunduğu, kızının ise göğüs ve kafasında 3 kurşun saptandı. Annenin Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde lüks bir plazada, kızının ise Mersin'in Tarsus ilçesinde oturduğu anlaşıldı

 

İŞADAMI BABA VE OĞLU KAYIP


Anne Semire Balık'ın çantasında 2 bin lira ile Mersin'in Erdemli ve Tarsus ilçelerinde yapılmış alış veriş ve yemek fişleri bulundu. Cinayet Bürosu ekipleri fişlerin kesildiği market ve işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemek üzere harekete geçti. Ayrıca cep telefonlarıyla son 24 saat içerisinde yapılan görüşmelerin dökümü de inceledi. İddiaya göre yapılan incelemelerde Semire Balık'ın çantasından bir oto kiralama şirketine ait kartvizit çıktı. Oto kiralama şirketine giden polis, şirketin ortaklarından A.K'ye cesetleri gösterdi. A.K. cesetlerin iş ortağı Hüseyin B.'nin ayrıldığı eşi Semire Balık  ile kızı Ayşe Işık'a ait olduğunu söyledi. A.K, iş ortağının da 2 gündür oğlu Abdullah B. ile kayıp olduğunu söyledi.  Polis bunun üzerine cinayeti çözmek için baba ve oğulun üzerine yoğunlaştı. Yapılan araştırmada Hüseyin B.'nin 4 yıl önce Semire Balık ile boşandığını, kızı ile eşine de Mersin'in Erdemli ilçesinde bir ev alarak buraya yerleştirdiğini tespit etti. Ayrıca Hüseyin B'nin Adana'da akaryakıt istasyonu olduğu bir oto kiralama şirketine de ortak olduğu belirtiliyor. Polisin araştırmasına göre Ayşe Işık'ın annesiyle birlikte yaşarken Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşayan Metin I. ile 2 yıl önce evlendiğini ancak kocanın genç kadına otoyolda fuhuş yaptırdığını iddia edildi. 

Gökhan KESKİNCİ - Sam ÖZMEN/ADANA (DHA)