Annelere 'hak' verin!

Devlet, Anneler Günü'nü mesajlarla kutladı.

ANKARA - Devlet, Anneler Günü'nü mesajlarla kutladı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, kadınların hak ve özgürlüklerini en iyi biçimde kullanmasını sağlayacak düzenlekler oluşturulmasını istedi.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer: Dünyaya getirdiği çocuğuna sınırsız sevgisi yanı sıra her zaman gereksinim duyacağı yüce değerleri kazandırarak kişiliğinin oluşmasını sağlayan anneler, onları kendi kararlarını veren, sorumluluklarının bilincinde yetişkinler olarak yaşama hazırlamaktadır. Bu yönüyle annelerin, bireylerin oluşturduğu toplumun biçimlenmesindeki rolleri büyük önem taşımaktadır. Böylesine önemli bir sorumluluğu üstlenmiş kadınlarımızın toplumsal yaşamın her alanında etkinliklerini artıracak, hak ve özgürlüklerini en iyi biçimde kullanabilecek düzeneklerin oluşturulması zorunluluktur.
Başbakan Tayyip Erdoğan: Toplumsal yaşantının her alanındaki aktif katılımlarının yanı sıra annelik sorumluluğunu da özveriyle sürdüren kadınlar, aile ve toplumun temel taşıdır. Fedakârlıklarını her zaman takdirle karşıladığımız, sevgi ve saygımızı hiç esirgemediğimiz annelerimiz, toplum yapısının mutlu ve sağlıklı yeni nesillerin güvencesi olarak, hoşgörünün, güvenin, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: Çocuğunun gelecek endişesini, yakınlarının işsizliğini, toplumun huzursuzluğunu ve insan hakları ihlallerini yüreğinde hissederek kaygılanan annelerin yükü, günümüzde biraz daha ağırlaşmıştır. Bu arada biz CHP olarak kararlı, ilkeli, sorumlu tutumumuzla Irak'a asker gönderme yolunu tıkadığımız için, hiçbir annenin çocuğu, yakını Felluce'ye gitmedi. Hepsi bu Anneler Günü'nde annelerinin yanında olacak. Bunun huzurunu duyuyorum.