Anneleri bıçaklanarak öldürülen kızları sahneye çıkardılar

Anneleri bıçaklanarak öldürülen kızları sahneye çıkardılar
Anneleri bıçaklanarak öldürülen kızları sahneye çıkardılar
Kayseri'nin Develi İlçesi'nde bir ay önce, boşandığı eşi İlyas Uzunlu tarafından bıçaklanarak öldürülen 39 yaşındaki Leyla Berk için İnsan Hakları Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Etkinliğe öldürülen kadının kızları Eda ile Seda'nın getirildi.

Cumhuriyet'in haberine göre, Kayseri Develi'de geçen 5 Kasım günü, ayrıldığı eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Leyla Berk için AKP Develi Kadın Kolları tarafından Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte, Diyanet İşleri eski başkan yardımcısı ve Kayseri eski müftüsü Necmettin Nursaçan tarafından konferans verildi. İslam'da İnsan Haklarının önemini anlatan Necmettin Nursaçan, tüm insanların haklarını ayet ve hadislerle dile getirdi.

Konferans sonunda bıçaklanarak öldürülen Leyla Berk'in fotoğrafı sahneye yansıtılırken, kızları Eda (10) ile Seda Uzunlu'nun (8) annelerine yazdıkları özlemlerini dile getiren mektup okunmaya başlayınca izleyiciler ve konferansı veren Necmettin Nursaçan hoca ve çocuklar gözyaşlarına hakim olamadı.


  http://www.radikal.com.tr/116532311653235

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  lahmacun da - ataycanada

  bu, Adnan Senses'i Memorial Hastanesi'nde ziyaret eden Ibrahim Tatlises'in: 'iki lahmacun verdim dzuzeldi!' dedigi bir ulkeye iyi gitmis. iki dakika aci vermisler cocuk ruhlarina, aglatipiyilestirmisler.. bu nasil bir hadta toplumdur yarabbi, nasil bir timarhanedir..

  bulasıcı sanırım - irony

  Bu iktidar geldiginden beri kameralara aglıyor. simdi milleti aglatmaya basladı. nedir bu gozyasından umdugunuz medet anlamıs degilim. anamızı aglatttınız oda ayrı bir konu

  . - E.S

  İçinizde çocuk psikolojisinden birazcık olsun anlayan hiç kimse yok muydu? Allah izan versin size inşallah..

  din iyi de dindarlar kötü azizim - Ziver Zagros

  çacukları seyirlik mal gibi kullananları gören biri o gözlerden akan yaşı izah etse herhalde "timsah gözyaşı" derdi.

  rezalet - h.karasaban

  amacı ne olursa olsun inanılmaz derecede duyarsız bir hareket. böyle bir işe kalkışmadan önce tekrar tekrar düşünmek, uzmanlara danışmak, tedbirini almak gerekir. kaldı ki bir farkındalık yaratmak isteniyorsa, bu, o çocuklar oraya çıkarılmadan da kolaylıkla yapılabilirdi. kaş yapayım derken göz çıkarmak diyeceğim ama ortada yapıcı bir durum da yok...