Annelerin feryatları yürekleri dağladı

Annelerin feryatları yürekleri dağladı
Annelerin feryatları yürekleri dağladı
Suruç katliamında yaşamını yitiren 32 kişiden otopsi işlemleri tamamlananların cenazeleri memleketlerine gönderildi. Yakınlarını yitirenlerin feryatları yürekleri dağladı. Patlamada yaralanan çok sayıda kişi de arkadaşlarını son yolculuklarında yalnız bırakmamak için hastaneden çıkıp cenaze törenlerine katıldı.

RADİKAL - Suruç'taki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından memleketlerine gönderildi.
Dün akşam saatlerinde Gaziantep Adli Tıp Kurumu'na getirilen cenazeler, otopsi işlemlerinin ardından morga getirildi.

Cenazeler, daha sonra tabutlarla Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'nin avlusunda hazırlanan musalla taşlarına yerleştirildi.

Yaşamını yitirenlerin yakınları, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze töreni sırasında ölenler için saygı duruşunda bulunuldu ve sloganlar atıldı. Törenin ardından omuzlara alınan cenazeler, araçlara konularak memleketlerine doğru yolu çıkarıldı.

(Hastaneden taburcu edilen yaralılar yaşamını yitiren arkadaşlarını son yolculuklarında yalnız bırakmadı.)

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, törendeki konuşmasında, saldırıda ölenlerin kardeşlik duygularını pekiştirmek üzere Kobani'ye gitmeye çalıştığını söyledi.

Kobani'nin dünyada "insanlığın ölçüsü" haline geldiğini ifade eden Kürkçü, "Onların soylu amaçlarına karşı gölge düşürmek isteyenlere şunu söylemek istiyoruz: Bütün siyasi ömrü Gladio'ya paravan olmakla geçmiş olanlar, onların ne için mücadele ettiklerini anlayamazlar. Ama Türkiye halkları anlıyor. Kendisi için hiçbir şey istemeden, insanlığın gereğini yerine getirmeye çalışan bu kardeşlerimizle yoldaş olmaktan övünüyoruz" diye konuştu.
Törene, bazı HDP milletvekilleri de katıldı.
AA