'Annem inanmıyor hâlâ görmesin, bilmesin'

'Annem inanmıyor hâlâ görmesin, bilmesin'
'Annem inanmıyor hâlâ görmesin, bilmesin'

Korkmaz ailesinin Hatay daki evinden ziyaretçi eksik olmuyor. Aile ,Ali İsmal in adını kollarına yaptırdıkları dövmeyle yaşatıyor.

Ali İsmail Korkmaz'ın öldürüldüğü anın görüntüleri anne ve babasına gösterilmiyor. Ağabey Korkmaz, "Annem görmesin, bilmesin. İnanmıyordu öldüğüne" diyor.
Haber: SERDAR KORUCU / Arşivi

Ali İsmail Korkmaz’ın Gezi Parkı eylemlerinde Eskişehir’de dövülerek öldürüldüğü görüntülerin Radikal’de yayımlanmasının ardından konuşan ağabeyi Gürkan Korkmaz “Son görüntüleri izleyemedim, bir kısmına baktım açtım ama tamamlayamadım. Şimdi nasıl uyku girer gözümüze, nasıl dayanır yürek bu görüntüleri izlemeye. Annem görmesin, bilmesin. İnanmıyordu öldüğüne” diyor.
Hatay’ın Ekinci ilçesinde yaşayan Korkmaz ailesinin evinin kapısı herkese açık. Gelenler aileyi rahatsız etmekten imtina etse de Korkmazlar misafirperverlikleriyle ziyaretçileri ağırlıyor, hatta yatıya kalmalarını istiyor. Her geleni Ali İsmail’in arkadaşı olarak görüyorlar. Yaşadıkları süreci paylaşmaktan çekinmiyorlar. Günler, haftalar geçse de ne onların içine düşen ateş azılıyor ne de aileyi ziyaret edenler. Korkmaz’ın öldürüldüğü anın görüntülerinin yayımlandığı önceki gün Korkmaz ailesinin evindeydik.
Ağabey Gürkan Korkmaz’ın evi ziyaret edenlerden tek bir ricası oluyor: Görüntülerle ilgili konuşulmaması. Korkmaz kapıdan girenlerin kulağına fısıldayarak “Anne ve babamın görüntülerden haberi yok. İzletmedim ve izlettirmeyeceğim de. Lütfen konuyu açmayın” diye uyarıyor.
Kız kardeşleri ve misafirlerinin acıları gözyaşlarına dönüşse de onları ayakta tutan tek şey oğullarının kendilerini ağlarken görmek istemeyeceğini bilmeleri. Anne Emel Korkmaz gözleri yaşaranları hep aynı şekilde uyarıyor, “Ali bizi ağlarken görmek istemezdi” diye. Baba Şahap Korkmaz ise Ali İsmail’in öldürülmesi üzerine kuzeninin her gece gördüğü rüyayı anlatıyor: “ Almanya ’da Ali İsmail’den bir yaş küçük dayısının oğlu her gün rüyasında Ali’yi görüyor. Diyormuş ki ‘Git annemin elini öp, ben çok sıkılıyorum onlar ağlıyor diye.’ İnsanın tüyleri ürperiyor.” 

‘Ben öyle söyleyemem’


Anne Emel Korkmaz bu acıyı kimsenin yaşamasını istemediğini söylüyor, kendilerine bunu yaşatanların bile: “Evlatlarından bulsun diyemem onlara. Öyle bir şey söyleyemem asla.” Anne Korkmaz, oğlunun karıncaya bile zarar vermediğini söylerken, babası ise bir yılanı bile öldürürken Ali İsmail’in kendisine engel olmaya çalıştığı anısını anlatıyor: “Baba neden öldürüyorsun yılanı, serbest bırak gitsin dedi, yılanın bile öldürülmesine karşıydı ama ona kıydılar. 35 gün dayandı Ali’m. İlk 20-25 gün gözleri açıktı. Duyuyor, hissediyordu. Bir ameliyat geçirdi. Sonra Yanına gittiğimde kötü bir şey hissettim. Yanında doktor yoktu sadece bir hemşire vardı. Oğlumun iyi görünmediğini söyledim, ‘Bir sorun olursa doktoru çağırırız’ dediler. O hafta vefat etti.” Baba Korkmaz, daha sonra sözü mahkemede “Biz devletin polisine yardım ettik” diye savunma yapan ‘sivil zanlılara’ getiriyor: “37 günün sonunda, hayatını kaybettiğinde ayağı hâlâ mordu. Çelme takılan ayağının morluğu geçmemişti. Onu yapanın çocuğu yok mu?”
Görüntüleri anne ve babasına göstermeyen, kendisi avukat olan ağabey Gürkan Korkmaz ise geç saatlere kadar kardeşiyle ilgili sosyal medyada yazılanları takip ediyor, kendisi de Twitter’da yazıyor. Korkmaz şunları söylüyor: 

‘Organize suç işlenmiş’


“Şimdi nasıl uyku girer gözümüze, nasıl dayanır yürek bu görüntüleri izlemeye. Annem görmesin, bilmesin. İnanmıyordu öldüğüne. Son görüntüleri izleyemedim, bir kısmına baktım açtım ama tamamlayamadım. Okuduğum, duyduğum yönüyle söyleyebilirim ki bu insanlık dışı.” Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın “Kendi arkadaşlarına bile zarar verip ‘polis yaptı’ süsüne büründürmeye çalışıyorlar” açıklamasına da atıfta bulunan Korkmaz, “Görüntüler gösteriyor ki arkadaşları yapmamış, işin içinde polis var, organize bir suç işlenmiş, bu eylemlerin içinde vatandaşların yönlendirilmesiyle darp edilmiş.”


  http://www.radikal.com.tr/114751411475148

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Melis Alphan - Hürriyet - dostluk ve baris

  Hürriyet Gazetesinden Melis Alphan'in bugünkü yazisini okumanizi tavsiye ediyorum... Ben cok duygulandim, hüzünlendim ve sonunda agladim..

  IYI BAKIN BU RESIME ! - palenke

  Katil Barbarlar iyi bakin bu Resime,Annenin ve Abinin gözyaslarini iyi kaziyin beyninize,sizler 18 yasindaki masum bir genci öldürmediniz yalnizca,tüm insanligi öldürdünüz,masumlugu ve caresizligi katlettiniz,sizler yasadiginiz sürece bütün lanetler üzerinizde olacak.

  Kendi elleriyle evlat canına kıydıranlar - görece

  Dilerim aynı acıyı yaşarlar....

  acı içinde acı - Bartu Han

  acımız hafiflemedi. hafifleyemez. bu da bekleniyor bizden. kimin ne haddi ? nasıl bir his ? sözüm ona devlet için sokak arasında katledilen bir gencin acısı büyük !

  BASBAKAN ALI'YE AGLAMASIN ! - palenke

  Biz aglariz Ali'ye,biz yasini tutariz ve Biz Basbakanin agladiklarinada aglar yapanlara lanet okuruz,aramizdaki fark bu iste.

  YANİ ÖYLE BİR ZİHNİYET Kİ - pispor

  Ali İsmail hasta yatağında bile gerekli bakım yapılamamış Korkudan olmasın beyefendi işlerinden etsin öyle Ali İsmail için konuşan herkes baskı altına alınıyor daha dün Bir Oyuncu vergi dairesine çağrılıyor çünkü Beyefendinin hoşuna gitmeyen bir açıklamada bulunmuştur

  Acı sömürüsü... - Vaassen

  Bu tip haberlerle acı sömürüsünü bırakın artık. Süreci takip edin hesap sorulmasını önceliğiniz haline getirin...