'Annen seni çağırıyor' diyerek öldürmeye götürmüş

'Annen seni çağırıyor' diyerek öldürmeye götürmüş
'Annen seni çağırıyor' diyerek öldürmeye götürmüş
Bursa'da annesi 42 yaşındki Mükerrem Alemdağ'ın ardından pompalı tüfek ile ateş edilerek öldürülen 21 yaşındaki Fadime Aytekin Demirkıran'ın cenazesi bugün toprağa verildi. Cinayetin ardından özel bir ekip oluşturan Jandarma, anne ve kızın katil zanlısı olarak Mükerrem Alemdağ'ın beş yıldır birlikte yaşadığı sevgilisi, evli ve iki çocuk babası olan İ.Ç.'yi arıyor.

RADİKAL - Merkez Yıldırım İlçesi İsmetiye ile Samanlı Mahallesi arasında bulunan meyve bahçelerinde geçen pazar günü saat 22.00 sıralarında bir kadın cesedi bulundu. İhbar üzerine jandarma ekipleri, toprağa gömülmek istenen ve bu başarılamayınca üzerine hasır örtülen cesedin çevresinde pompalı tüfeğe ait 5 boş kartuş ele geçirdi. Sabah çevrede kanıt arayan jandarma ekipleri 1 kilometre uzaklıkta genç bir kadın cesedi daha buldu. Yine pompalı tüfek ile öldürülen cesedin çevresinde pompalı tüfeğe ait boş 4 kartuş olduğu tesbit etti.
Jandarma tarafından yapılan araştırmada öldürülen kadınların 42 yaşındaki Mükerrem Alemdağ ve 21 yaşındaki Fatma Aytekin Demirkıran olduğu belirlendi. Anne ve kızının cenazeleri dün boşandığı Ali Demirkıran ve erkek çocukları Uğur ve Umut Demirkıran tarafından teslim alındı. Mükerrem Alemdağ'ın cenazesi aynı gün kılınan öğle namazının ardından Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Eşinden boşanması için dava açan Fatma Aytekin Demirkıran'ın cenazesi ise bugün babaları Ali Demirkıran ve kardeşleri Umut ve Uğur Demirkıran tarafından teslim alındı. Merkez Osmangazi ilçesi Seçköy Mahallesi'nde öğle vakti düzenlenen cenaze töreninin ardından Fatma Aytekin Demirkıran'ın cenazesi aynı mahalledeki mezarlıkta toprağa verildi.

Cinayetin ardından İl Jandarma Komutanlığı'nca oluşturulan özel ekip, anne ve kızın katil zanlısı olarak, Mükerrem Alemdağ'ın beş yıldır birlikte yaşadığı evli ve iki çocuk babası olan İ.Ç.'yi arıyor.

Bu ilişkinin Mükerrem Alemdağ'ın ailesi tarafından bilindiğini söyleyen yakınları, "Olay günü İ.Ç. Mükerrem Alemdağ ile evde bulunan halıyı alarak 'Pikniğe gidiyoruz' diyerek cuma günü ayrıldılar. Bir gün sonra İ.Ç. eve gelip Fadime Aytekin Demirkıran'ın yanına gelip, 'Annen seninle görüşmek istiyor' diyerek evden aldı. Sonrada cesetleri bulundu" dedi.
Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.
DHA-Hüseyin TÜCCAR