Annenin çaresi vahşet oldu!

Yedikule'de bir poşette bulunan erkek bebek cesedinin arkasından vahşet çıktı. Bebeğin kolundaki banttan doğduğu hastaneye ve anneye ulaşıldı. Anne evlilik dışı bebeğin doğumu sırasında bir arkadaşında kalmış, bir bodrumda yedi gün bakmış, sonra döverek öldürmüştü. Beş kişi gözaltında.

İSTANBUL - Fatih'te, 10 günlük bebeği öldürdükleri öne sürülen aralarında annenin de bulunduğu beş kişi gözaltına alındı.
Yedikule surlarının yakınındaki boş arazilerde sebze eken bir aile, bir poşet içinde bir erkek bebek cesedi buldu. Bebeğin vücudunda darp izleri vardı. Asayiş Büro Amirliği ekipleri bebeğin kolundaki doğum bandından Zeytinburnu'ndaki Semiha Şakir Doğumevi'nde 10 gün önce doğduğunu belirledi. Hastane kayıtlarından Pelin S.'nin ailesinin Zeytinburnu'ndaki evinin telefonuna ulaşıldı. Telefona çıkan Pelin S.'nin ablası kardeşinin bir haftadan bu yana eve gelmediğini ve Yedikule'deki kız arkadaşlarında kaldığını söyledi.
Yapılan baskınla Pelin S. ve iki kız arkadaşı gözaltına alındı. Pelin S.'nin ifadeleri doğrultusunda bebeğin babası Mustafa Ömer S. de çalıştığı tornacıda gözaltına alındı.
Fatih Asayiş Büro Amirliği'nde ifadesi alınan Mustafa Ömer S., hamile kaldıktan sonra Pelin S. ile evlenmek istediğini ancak, kız arkadaşının bunu kabul etmediğini söyledi. Mustafa Ömer S., bebeğin öldürüldüğünü gözaltına alındıktan sonra öğrendiğini öne sürdü. Soruşturma kapsamında polis akşam saatlerinde M.K. isimli bir şüpheliyi daha gözaltına aldı. İddiaya göre, anne P.S. Ö.M.S. ve M.K. ile cinsel ilişkiye girdiğini, ancak hangisinden hamile kaldığını bilmediğini söyledi. Bebeğin babası DNA testiyle belirlenecek.
Anne Pelin S. suçu kabul ederken bol giysiler giyerek hamileliğini ailesinden gizlediğini söyledi. Sekizinci ayda doğum sancısı çekince kız arkadaşları H.K. ile S.A.'yla hastaneye gittiklerini vurgulayan Pelin S., orada bir gün kaldığını belirtti.
Bebeğe arkadaşlarıyla birlikte yedi gün evlerinin bodrumunda baktıklarını anlatan Pelin S. şöyle konuştu: "Bebekten kurtulmak için onu döverek öldürdük. Çöp poşetinin içinde attık."