Annenin dikkati internet sapığını yakalattı

İSTANBUL - Kadıköy’de, bir annenin savcılığa giderek dokuz yaşındaki kızının internet üzerinden bir kişinin tacizine uğradığını söylemesi üzerine zanlı yakalandı.
Anne şikâyet dilekçesinde, “Çocuğum MSN üzerinden kadın rumuzlu biriyle konuşuyordu. Yaptıkları konuşmaları incelediğimde müstehcen şeyler konuştuklarını gördüm” dedi.  Dilekçeye göre anne bu durumu sorduğu kızından “Tanıştığım bir ablayla ergenlik üzerine konuşuyorduk. Sonra konuştuklarımızı ve görüntümü kaydettiğini söyledi. Soyunmadığım takdirde, görüntü ile aramızdaki konuşmaları aileme yollayacağını söyledi. Korkumdan istediklerini yaptım” yanıtı aldı. 

Bakırköy’de operasyon
Bilişim Suçları Büro Amirliği’nin bilgisayarda yapılan teknik çalışmasında, konuşulan karşı bilgisayar belirlendi. Büyükçekmece ve Bakırköy’de operasyon yapıldı ve 34 yaşındaki T.A. gözaltına alındı. İki çocuk babası zanlının bilgisayarında 50 kız çocuğunun çıplak görüntülerine rastlandığı ve suçunu kabul ettiği belirtildi. Yetkililer, evlerinde internet olan aileleri uyararak, “Bilgisayarlar evde ortak kullanılan alanlara koysunlar. Çocuklarının kimlerle iletişim kurduğunu saptasınlar” dedi. (Radikal)