Annesi, mitinge katılıp dinlemişti

Annesi, mitinge katılıp dinlemişti
Annesi, mitinge katılıp dinlemişti

Sivaslılar dün BBP teşkilatları önünde haberleri takip ederken, anne Fidan Yazıcıoğlu müjde bekledi. FOTOĞRAF: AHMET EKİCİ / AA FOTOĞRAF: DHA

Haber: ERAYDIN AYTEKİN / Arşivi

SİVAS - BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sivas’taki ailesi, kazanın ardından gözyaşları içinde müjdeli bir haber bekleyişine girdi. Haber alamadığı oğlunu en son, 21 Mart’taki Sivas mitinginde, alanın en önünden izleyen 87 yaşındaki Fidan Yazıcıoğlu fenalık geçirdi.
29 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Yazıcıoğlu, partisi tarafından memleketi Sivas’ta 21 Mart’ta düzenlenen mitinge katılmıştı. Mevlana Meydanı’ndaki mitingi annesi Fidan Yazıcıoğlu da izlemişti.

‘Devlet uçağındasın’
Mitingde, BBP olarak kimseye bir şey dağıtmadan, devletin kaynaklarını kullanmadan, kendi imkânlarını kullanarak meydanlara indiklerini belirten Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirmişti. Yazıcıoğlu, “150 trilyona yakın devlet sana para vermiş. Buna rağmen devletin uçağına biniyorsun, belediye araçlarını kullanıyorsun. Gelip valiliğe giriyorsun. Açılış adı altında brifing alıyorsun. Sonra valiliğin meydanını hileyle kullanıyorsun. Ondan sonra da devletin mumu ile kendi mumunu ayıran Hazreti Ömer’in adaletini anlatıyorsun. Niye bana o meydanı vermiyorsun?” diye konuşmuştu. Yazcıoğlu, seçime az süre kalmasından dolayı kalan yerlere yetişmek için teşkilatlarının kendi çabalarıyla helikopter kiralayacağını duyurmuştu.
Sivas’ın kendisi için ayrı bir önem ifade ettiğini ifade eden Yazıcıoğlu mitingde, “Gözümüz gibi koruduğum, benim bir kara sevdam, platonik aşkım Sivas’ım var. Gelin, bunu bize verin. Benim yıllarım hücrelerde geçti. Ama hiç ceza almadım. O hücreleri paylaşanlar, sağcısı solcusu, gelin tecrübemizi ortaya koyalım, ülke sevdasında birleşelim” diye konuşmuştu.
Sivaslılar da müjdeli bir haber alabilmek için dün BBP teşkilatları önünde toplandı.