Annesi ve ablasını sopayla dövüp öldürdü

Töre cinayetlerine, kan donduran bir vahşet eklendi. 19 yaşındaki Karslı genç, evlerini terk ederek Gebze'ye yerleşen annesi ve ablasını, yeğenlerinin gözü önünde sopayla öldürdü.
Haber: MESUT IŞIK / Arşivi

KOCAELİ - Töre cinayetlerine, kan donduran bir vahşet eklendi. 19 yaşındaki Karslı genç, evlerini terk ederek Gebze'ye yerleşen annesi ve ablasını, yeğenlerinin gözü önünde sopayla öldürdü.
Töre cinayeti olduğu sanılan olay, eşleriyle sorun yaşayan iki kadının, Kars'taki evlerini terk ederek iki ay önce Gebze'ye yerleşmeleriyle gelişti. Dilovası Beldesi Diliskelesi Mahallesi'nde ev tutan 47 yaşındaki Aysen Cihangir, kızı 27 yaşındaki Bahargül Öztürk ve Öztürk'ün üç çocuğu burada yaşamaya başladı. Anne-kızın oturduğu evden dün sabaha karşı bağırma sesleri duyan komşuları hemen polise haber verdi. İhbar üzerine eve giden polis ekipleri Bahargül Öztürk'ü yatağın üzerinde kafası kanlar içinde öldürülmüş halde bulurken, yaralı olarak hastaneye kaldırılmak istenen Aysen Cihangir de yolda yaşamını yitirdi. Evin içinde inceleme yapan polis, anne-kızın sopayla dövülerek öldürüldüğünü belirledi.
'Dayımız öldürdü'
Bahargül Öztürk'ün çocuklarının ifadesini alan polis, çocukların 'Annemizi ve anneannemizi dayım E. öldürdü' sözü üzerine, Aysen Cihangir'in eşi 51 yaşındaki Z. Cihangir, 19 yaşındaki oğlu E. Cihangir ve Bahargül Öztürk'ün eşi T. Öztürk, cinayet zanlısı olarak aranmaya başladı.
Geri götürmek istemiş
Polis anne Aysen Cihangir ile eşi Z.C. arasında, kızı Bahargül Öztürk ile de eşi T. Öztürk arasında geçimsizlik olduğunu, kadınların bu nedenle evlerini terk ederek Gebze'ye geldiklerini belirledi. Zanlı E. Cihangir'in annesi ve ablasını Kars'a geri götürmek için sabaha karşı oturdukları eve geldiğini, tartışmanın ardından da kadınları öldürdüğünün sanıldığını belirtti.