Annesine küfretti diye babasını öldürdü

Pendik'te babasının annesine kötü davranarak, küfretmesine sinirlenen 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Oğuz A., babası Adil A.'yı öldürdü.

İSTANBUL - Pendik'te babasının annesine kötü davranarak, küfretmesine sinirlenen 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Oğuz A., babası Adil A.'yı öldürdü.
Kavakpınar Mahallesi eski muhtarı, inşaat ve hafriyat işleriyle uğraşan Adil A., eşi ve çocuklarıyla dün tatilden dönerek, Abdi İpekçi Caddesi, Orman Yolu Sokak, Aydoğan Apartmanı'ndaki evlerine geldi. Daha önce de sorunlar yaşadıkları ve boşanma kararı aldıkları belirtilen çift evde tartışmaya başladı. İddialara göre üç çocuk babası Adil A., eşi Hatun A.'nın üzerine yürüyüp küfretti.
Babasının tabancasını aldı
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Oğuz A. da bunun üzerine babasıyla tartışmaya başladı. Kavganın büyümesinin ardından Oğuz A., yatak odasına giderek babasına ait ruhsatlı tabancayı aldı. Adil A. daha sonra babasına altı el ateş etti. Silah sesleri ve annenin çığlığını duyarak gelen komşuları evin salonunda Adil A.'nın cesediyle karşılaştı.
Babasını öldüren Oğuz A., komşularının arasından geçerek sokağa çıktı. Burada gördüğü polis otosuna giderek cinayet işlediğini söyledi.
Gözaltına alınan Oğuz A., ifadesinde, "Annemle sık kavga ederlerdi. Anemi döver ve ağır küfürler ederdi. Olay günü de küfredince dayanamayıp evde bulunan silahla babamı öldürdüm" dedi.