Annesini bıçakla yaraladı

İlköğretim okulu 7'nci sınıfta okuyan 13 yaşındaki Ç.K. annesini bıçakladı. Üç çocuk sahibi Saadet K. yaralı kurtuldu. Bıçağıyla birlikte teslim olan ve çocuk şubesine teslim edilen Ç.K'nın sözleri ise son derece korkutucu: "Annem namussuzluk yapıyordu.

ADANA - İlköğretim okulu 7'nci sınıfta okuyan 13 yaşındaki Ç.K. annesini bıçakladı. Üç çocuk sahibi Saadet K. yaralı kurtuldu. Bıçağıyla birlikte teslim olan ve çocuk şubesine teslim edilen Ç.K'nın sözleri ise son derece korkutucu: "Annem namussuzluk yapıyordu. Araya girmeseydiler öldürecektim."
Adana'da Sarıçam Mahallesi 46. sokakta oturan 39 yaşındaki Saadet K., 2 yıl önce eşi ölünce üç çocuğuyla yaşamaya başladı. Kendisinden 14 yaş küçük bir gençle evlenmek isteyen Saadet K.'ya ölen eşi Ramazan K.'nın yakınları izin vermedi. Bunun üzerine bir hafta önce evini terk eden Saadet K., dört gün ortadan kayboldu. Yakınları da bulunması için polise başvurdu. Araştırmalar sürerken Saadet K. üç gün önce evine döndü.
Ancak annesinin davranışına öfkelenen 13 yaşındaki Ç.K. "Sen kötü yola düştün" diyerek, Saadet K.'yı kalçasından bıçakladı. Anne Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, oğlu Ç.K., suç aleti bıçakla polise teslim oldu. Sarıçam Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen Ç.K., "Annem, biz yattıktan sonra eve sevgilisini alıyordu. Namusumu temizlemek için vurdum. Araya girmeseler öldürecektim" dedi.
Devlet hastanesinde tedavisi yapılan Saadet K., "Eski kayınvalidem ve yakınları çocuklarımı bana karşı dolduruyorlar. Ben bir gençle evlenmek istediğim için oğluma bunu yaptırdılar" diye konuştu. Öfkeli kayınpeder Mehmet K. ise gelininin ölümü hak ettiği inancında: "İnsan namusu için yaşar. Ben cinayet işledim, 9 yıl hapiste yattım. Ama alnım açık dolaşıyorum. Oğlumun evi onun üzerine, o evi çocuklarına bırakacak ve gidecek. Bırakmazsa onu öldürürüm."


    http://www.radikal.com.tr/7450077450070

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.