Annesini uyutup evi soydu

Annesini uyutup evi soydu
Annesini uyutup evi soydu

?Hayırsız evlat? şoku yaşayan Belgüzar Cihanoğulları ?Annelik duygularımının kurbanı oldum? dedi FOTOĞRAF: DHA

Haber: TAYLAN YILDIRIM / Arşivi

İZMİR - Kâğıt toplama işiyle uğraşan Cihanoğulları ailesi ‘Hayırsız evlat’ şoku yaşıyor. Ailesi tarafından dışlanan 37 yaşındaki Ayhan Uztemur, annesi Belgüzar Cihanoğulları’nı ilaçlı mevye suyuyla uyuttuktan sonra, evdeki kasada bulunan 600 bin TL nakit para ve 100 bin lira değerinde ziynet eşyasını alarak ortadan kayboldu.
İşadamı Cihan Uztemur,  ailenin soyadını mahkeme kararıyla ‘Cihanoğulları’ olarak değiştirdi. Bu kararına uymayan büyük oğlu Ayhan Uztemur için nakliye firmasından, mobilya mağazasına kadar birçok işyeri açtı. Baba Cihanoğulları, her seferinde işleri batırıp kendisine sıkıntı yaşatan ve çeşitli adli olaylara karışan oğlu Ayhan Uztemur ile kavga edip, 10 yıl önce ilişkisini kesti. Babanın bu kararına ailenin diğer fertleri de uydu. Cihan Cihanoğulları’ ise geçen ocak geçirdiği trafik kazası nedeniyle yatalak oldu.
Bababasının yatalak olduğunu öğrenen  Ayhan Uztemur, geçen Kurban Bayramı’nın ikinci günü annesi Belgüzar Cihanoğulları’nın yanına gitti. Annesine, ‘kavga ettiği eşinin kendisini evden kovduğunu’ söyleyen Uztemur af diledi.  Belgüzar Cihanoğulları da oğlunun evde kalmasına izin verdi.
Bir süre sonra planını uygulamaya koyan Ayhan Uztemur, annesine ilaçlı mevve suyu içirdi. Yaşlı kadın uyuyunca cebindeki anahtarı alan Uztemur evdeki kasayı açıp içerisindeki 600 bin lira para ve 100 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını alarak kaçtı. 

Bulana 15 bin dolar ödül
Kendisine gelince oğlunun kasayı boşalttığını anlayan Belgüzar Cihanoğulları, hemen olayı diğer dört oğluna anlatıp savcılığa ve polise suç duyurusunda bulundu. Polisin her yerde aramaya başladığı Ayhan Uztemur’un bulunması için, dört kardeşi de devreye girdi. Bastırdıkları el ilanlarında, baba evlerindeki kasayı boşaltan ağabeylerinin yerini bildirene ‘15 bin dolar ödül vereceklerini’ duyuran Cihanoğulları kardeşler, İzmir ve birçok ilde ilanları duvarlara, elektrik direklerine astı.