Anneye 6, bebeğine 1 kurşun

Anneye 6, bebeğine 1 kurşun
Anneye 6, bebeğine 1 kurşun

Hatay ’ın Dörtyol ilçesi Kuzuculu beldesinde 2 aylık bebeğini kan tahlili için sağlık ocağına götüren 31 yaşındaki Fatma Mercan, yolda karşılaştığı kişiden kaçarak kucağında bebeğiyle bir evin bahçesine girdi. Ancak kovalayan kişi, evin kapısında genç kadına kurşun yağdırdı. Vücuduna 6 kurşun isabet eden Fatma Mercan olay yerinde ölürken annesinin sımsıkı üzerine kapandığı Nazlı Bebek de başına isabet eden 1 kurşunla ağır yaralandı.
Diyarbakırlı olduğu belirtilen ve ilk eşinden boşandıktan sonra ikinci evliliğini yapan Fatma Mercan, iki ay önce kızı Nazlı’yı dünyaya getirmişti. Bebeğenin babası uyuşturucu suçundan cezaevinde olan ve tarlalarda mevsimlik işçi olarak çalışan genç kadın, dün sabah 09.30 sularında Nazlı bebek ile birlikte kan vermek için sağlık ocağına doğru yola çıkmıştı.
Genç kadın, yolda muhtemelen tanıdığı ve çekindiği kişi veya kişilerle karşılaştı. Kucağındaki bebeğiyle kaçmaya başlayan genç anne, yol kenarındaki Ökkeş K.’ya ait evin bahçesine girdi. İmdat çığlıkları atan genç kadın bahçe içindeki evin kapısına dayandığında, kovalayan kişi yetişerek tabancasıyla kurşun yağdırdı. Kucağındaki bebeğiyle kapının önüne yığılan Fatma Mercan’ın vücuduna 6 kurşun isabet etti. Kanlar içinde yere kapanan genç kadının kucağında sıkı sıkıya tuttuğu Nazlı bebeğin de başına 1 kurşun isabet ettiği anlaşıldı. Şüpheli kaçarken, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, annenin öldüğünü belirledi. Ağır yaralı olan Nazlı bebek ise götürüldüğü Dörtyol Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.


  ETİKETLER:

  HATAY

  ,

  dörtyol

  ,

  Sabah

  ,

  Kadın

  ,

  genç