Anneye canlı yayın kurşunu

Elazığ'da 14 yaşındaki R.I., bir televizyon kanalındaki kadın programına katıldıktan sonra dönen 40 yaşındaki annesi Birgül I.'yı silahla ağır yaraladı. Gerekçe: "Ailemizi rezil ettin."

ELAZIĞ - Ailesiyle yaşadığı sorunları İstanbul'a gidip canlı yayımlanan TV programında anlatan Birgül I., dün sabah otobüsle Elazığ'a döndü. Birgül I. otogarda, 14 yaşındaki oğlu R.I.'yı buldu. Oğlunun kendisini karşılamaya geldiğini zannederek, ona sarılmak istedi. Ancak "Neden televizyona çıktın?" diyen R.I, belinden çıkardığı tabancayla beş el ateş etti. Ağır yaralanan Birgül I., Fırat Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. Kaçmaya çalışan R.I., inzibatlarca polise teslim edildi. Babası Mehmet I. ile ağabeyi M.A.I da gözaltına alındı. Baba ve iki oğul tutuklanarak cezaevine konuldu.
Bu bir ilk değil
Öte yandan İzmir'de, yine canlı yayınla ilgili aile kavgası üzerine işlenen cinayetin davası da başladı. Kemalpaşa ilçesinde, berdel evliliği yüzünden iki aile arasında başlayan, taraflardan birinin televizyon programına katılmasıyla alevlenen tartışmada, biri polis üç kişi ölmüş, üç kişi de yaralanmıştı. Ağır Ceza Mahkemesi'nde aldatıldığını öne sürerek eşi Tijen Alp'i öldüren Kenan Alp hakkında ömür boyu, polis memuru 34 yaşındaki Mustafa Yavuz ve damadı 24 yaşındaki Yusuf Özbek'i öldürüp üç kişiyi de yaralayan babası 50 yaşındaki Kemal Alp hakkında ise toplam 65 yıl hapis cezası istendi.


    http://www.radikal.com.tr/7463877463870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.