Anonymous Başbakanlık'ın sitesini hack'ledi

Anonymous Başbakanlık'ın sitesini hack'ledi
Anonymous Başbakanlık'ın sitesini hack'ledi
Küresel hacker grubu Anonymous, Suriye Elektronik Ordusu desteğiyle, #OpTurkey kapsamında Başbakanlık'ın internet sitesini çökerttiğini duyurdu.basbakanlik.gov.tr adresine şu an erişim sağlanamıyor.

Ehackingnews'ün haberinde siteyi hack'leyen ve Twitter 'daki @AnonsTurkey kullanıcı adıyla bilinen Anonymous grubunun Başbakanlık server'larından veri çaldığı da belirtildi.

Öte yandan Anonymous'çuların konuyla ilgili bir açıklama yaptığı da ifade ediliyor. Ancak açıklamanın bulunduğu dosya paylaşım sitesine Türkiye 'den erişilemiyor.


  http://www.radikal.com.tr/113634511363456

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ddosmuş basitmiş - gokhanweb

  herhangi bir hack bilgisi olmayan biri de yapabilirmiş bunu. çok basitmiş falan filan. güldürmeyin allahınızı severseniz. belli ki bir yerlerden duymuşsunuz ddos'u, bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz. ddos atmışmış. ddos atılan birşey mi ki ddos atmış diyorsunuz? herkese tablet projesiyle komikleşen başbakanın sitesi bu kadar kısa sürede ddos ile devre dışı birakılıyorsa (ki ddos olduğuna dair ortada bir bilgi de yok) belli ki altyapıyı kendi yandaşlarına yaptırmışlar. şuanda servis veremiyor site.

  ne lüzumu var dı? - genco940

  Haklayan, çoktan hakladı bile. Buna rağmen teşekkürler.

  Neden bu tepki? - ozgunbaskan

  herhangi biri ddos atabilirmiş, yok hacklemek kötüymüş.. neden bu tepki.. gerek sokaklarda, gerek sanal alemde, gerek kendi sitelerinde "sayın" başbakan"ımızın" façası bozulmuştur..

  Hacking - ali_tezgel

  Siteleri çökertmek veya bilgi çalmak suçtur. Ne için yapıldığı suç olduğu gerçeğini değiştirmez. Suçu nedenine bakarak mazur görmeye hatta alkışlamaya başlarsak kaos ortamı doğması kaçınılmazdır çünkü birileri için çok haklı olan bir neden diğerleri için hiç makul olmayabilir. Buradan da hangi nedenle işlenen suçların mazur görülebileceğine dair bir tartışma çıkar ki ne kadar anlamsız olduğu açıktır.

  SURİYE Elektronik Ordusu Desteğiyle mi? - Clear

  Acaba "Gezi Parkı" olaylarında da SURİYE ile bağlantılı bir şeyler ya da destekler varmıdır? Sadece sordum?

  hackleme değil bu d-dos atılmış siteye - yecgga

  herhangi bir hack bilgisi olmayan sıradan bir insan bile bir siteye d-dos atabilir, övünülcek ya da abartılacak birşey değil.