Antakya'da Abdullah Cömert için mevlit, arkasından polis müdahalesi

Antakya'da Abdullah Cömert için mevlit, arkasından polis müdahalesi
Antakya'da Abdullah Cömert için mevlit, arkasından polis müdahalesi
Hatay'da yapılan Taksim Gezi Parkı protestolarında başından vurularak hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ölümünün 40'ıncı gününde mevlit okutuldu. Mevlidin ardından protesto için toplanan kalabalığa polis müdahale etti.

ANTAKYA – Hatay’da yapılan Taksim Gezi Parkı protestolarında başından vurularak hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ölümünün 40'ıncı gününde mevlit okutuldu. Mevlide Eskişehir'deki gösterilerde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi de katıldı.

İkindi namazı sonrası Armutlu Mahallesi'ndeki Hacı Ali Nurlu Kız Meslek Lisesi bahçesinde yapılan törene, Eskişehir'de 2 Haziran'da gezi protestoları sonrasında henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz ve ağabeyi Gürkan Korkmaz’ın yanı sıra CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Ali Edipoğlu, Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz, CHP il yönetimi, sivil toplum kuruluş başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Mevlit sonrasında protesto amacıyla toplanan kalabalığa ise polis müdahale etti. Armutlu Mahallesi'nin Gündüz Caddesi girişinde barikat kuran göstericilerin sayısı polisin dağılın uyarılarına rağmen arttı ve yaklaşık 2 bin kişiye ulaştı. Barikatları ateşe veren gruba polis müdahale etti. Polisin gaz bombası ve TOMA ile tazyikli su sıkarak yaptığı müdahaleye, gruplar da taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. Barikatları ateşe veren göstericilere yönelik polis müdahalesi gece geç saatlere kadar sürdü.

RAMAZAN ÇELİK / DHA