Antakya'da parka şafak operasyonu

Antakya’da Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek amacıyla Sevgi Parkı’nda kurulan çadırlar, polisin sabaha karşı düzenlediği operasyonla kaldırıldı. Operasyonda iki kişi gözaltına alındı. Polis dün saat 04.00 sularında parka girerken Antakya Belediyesi zabıta ekiplerinin de destek verdiği operasyonda, çadırlarına el konulan bazı eylemciler ile polis arasında sert tartışmalar yaşandı. Polisin olay yerinde yaptıkları araştırmada çok sayıda çelik bilye bulduğu belirtildi. Operasyon sırasında parktan kaçarak Asi Nehri’ne saklanan iki kişi, polisin takibiyle yakalanıp, gözaltına alındı.
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay’da çadırların yanı sıra bazı evlere de operasyonlar düzenlendiğini ve 28 kişinin gözaltında olduğunu söyledi. 

Eylemler yine sertleşebilir 
Emniyet Müdürlüğü önünde gözaltına alınanların yakınlarının yanı sıra, eylemlerde ölen Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyleri de destek için bekledi. Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert, olayların aktif eylemden pasife döndüğü günlerde yapılan bu operasyonun ardından halkın yeniden sokaklara döküleceğini söyledi. ANTAKYA/ DHA