Antakya'daki gösterilerde bir kişi hayatını kaybetti

Antakya'daki gösterilerde bir kişi hayatını kaybetti
Antakya'daki gösterilerde bir kişi hayatını kaybetti
Antakya'da Gezi Parkı eylemlerine destek için düzenlenen gösterilerde Abdullah Cömert isimli bir genç öldürüldü

Antakya Armutlu’da polisin CHP gençlik kolları üyesi Abdullah Cömert isimli 22 yaşındaki bir genci başından vurarak öldürdüğü iddia edildi.

Halk TV’de canlı yayına katılan CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Abdullah Cömert’in öldüğünü doğruladı. Abdullah Cömert’in cesedinin Devlet Hastanesi’nde olduğu bildirildi..

soL Portal’da yer alan habere göre, CHP’li Akgöl, Hatay Valisi’ne polis ve askerin çekilmesi çağrısında bulundu. Polis ve askerin müdahalesinin ardından bölgede durumun daha kötüye gittiğini savunan CHP’li Akgöl, Cömert’in ailesinin durumdan haberdar olduğunu söyledi. 

Antakya Devlet Hastanesi’nden bir sağlık memuru, Abdullah Cömert’in alnından kurşunla vurulduğunu, kurşunun başının arkasından çıktığını söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ise twitter'da yaptığı açıklamada Abdullah Cömert'in başına aldığı sopa darbeleri sonucu öldüğünü iddia etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada, 3 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 23.35 sıralarında, merkeze bağlı Armutlu Mahallesi'nde Abdullah Cömert isimli vatandaşın kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin açtığı ateş sonucu ağır yaralandığı belirtildi.

Yaralı vatandaşın kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği, olayla ilgili güvenlik güçleri tarafından geniş çaplı inceleme başlatıldığı kaydedildi.


  http://www.radikal.com.tr/113618411361847

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tek sorumlu iktidar partisi - ismet65

  halen polis şiddetinde ısrar eden hükümet ölümlerden sorumludur. Halkın güvenliğini sağlaması gereken hükümet üstelik binlerce insanı yaraladı ve ölümler gittikçe artabilir.

  SS politikanın benzeri mi? - Mevan-misafir

  Bilindiği gibi Adolf Hitler de SS'lerin bir kolu olduğu Ulusal (Irkçı) İşçi partisi başkanı olduktan sonra, Almanyayı daha iyi geliştirdi ve 1940'larda da İktidar sarhoşluğu ile yaptığını (Yediği haltları- İnsan kıyımı vs'leri) yaptı. Umarım bizim başbakan da İktidar sarhoşluğu girdabına kapılmaz. Yoksa, Türkiyenin sonu malesef, gün be gün Suriyeye benzemeye başlıyor. İlk fitili Baskı ile bastırıp, önlemeye çalıştı... ve milletin haklı direnişine karşı zıtlaşıp, insanları daha da galeyana getirdi, Böyle giderse (Maazallah) artık, biz Vatandaşların, radikal dediği partilerin başa gelip, Türkiyeyi parçalamasından korkuyoruz. Allah kendisini akıl fikir, Alıselim hidayetine yönlendirsin demekten başka ne diyebiliriz ki.

  MAALESEF İSTENMEYEN SONUÇLAR - m.rozbilen

  Başbakan sayın Erdoğan,ölen hiç bir can sizden kiymetsiz değil.Kaprisleriniz için başkaları ölsün istemiyoruz artık.Bir diktatöre değil demokrat, hoşgörülü,sevecen,barışçıl bir Başbakana ihtiyacımız var. İnat etmeyin.

  vay be - esiroglu

  Birisi birisini vursa polisten veya askerden bileceksiniz. Geldiğiniz duruma bak. Biri alnında vuruldu diyor diğeri sopayla öldürüldü.

  Bizi birbirimize düşüremeyeceksin Başbakan - farika

  Tutamadığınız %50 mi öldürdü şimdi bu insanı?? İnsanın dilinin bir ayarı olur.. nefretten başka sözün, kibirden başka duruşun yok mu? Ben Başbakana oy vermiş insanların çok büyük çoğunluğunun böyle şeyler yapacağına inanmıyorum. Şiddetten beslenenleri ayrıştıralım, zalime, can alana benzemeyelim

  Kimin işi ? - ilbeg

  Polis arabasında Poliste olmaması gereken bir kalaşnikof bulundu. Bir çok şehirde sivil polis mi paramiliter gruplar mı olduğu belli olmayan sivil giyimli kişiler ellerinde çivi sopalı, bıçaklı aletlerle insanlarımıza saldırdılar. Ve bir insanımız kurşunla vuruldu ! Alperen Ocakları da resmen saldırdı. Bilmediğimiz, bu olaylar neticesinde birazı su yüzüne çıkan gizli bir oluşum mu var bu ülkede ? Hele Bakbakanın 'zor tutuyoruz' demesinden sonra bundan ciddi şekilde işkillenmeye şüphe duymaya başladım. SS timleri, Rejim Muhafızları vb bir oluşumla mı karşı karşıyayız ? Bu konunun şiddetle üzerine gidilmesi lazımdır.

  İddia değil, Hatay Valiliği doğruladı! - Mkose

  http://www.hatay.gov.tr/HaberDetay.aspx?HaberId=10688