Antakyalı taksiciyi Suriyeliler öldürmüş

Antakyalı taksiciyi Suriyeliler öldürmüş
Antakyalı taksiciyi Suriyeliler öldürmüş
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu'nun soru önergesi ile ortaya çıkarılan taksici cinayetinde, zanlıların Suriyeli olduğu, 2'sinin tutuklandığı, 2'sinin de sınır dışı edildiği açıklandı.

Yetkililerin olayla ilgili açıklama yapmaması nedeniyle Hatay’da günlerdir konuşulan ve Milletvekili Ediboğlu’nun da bu söylentilere dayanarak TBMM’ye yansıttığı iddialarla ilgili taksici Yasir Sancak’ın, Suriyeli 2 kişi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünü iddiası ile ilgili olarak Hatay Valiliği resmi internet sitesinde şu bilgilere yer verildi:

"13 Eylül 2013 Cuma günü saat 01.10 sıralarında merkez ilçe Kanatlı Mahallesi Kanatlı Caddesi üzerinde meydana gelen olayla ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda, Suriye’de yaşanan iç karışıklık nedeniyle ülkemize pasaport ile giriş yaparak, Güzelburç Beldesi’ndeki bir adreste ikamet eden Suriye uyruklu M.G. ve A.G. isimli iki kardeş ile Hatay nüfusuna kayıtlı Serinyol beldesinde ikamet eden maktul Yasir Sancak, yemek yemek üzere bir köftecide buluştu.

SURİYELİ’NİN KIZ ARKADAŞINA İLGİ DUYDU

İddialara göre A.G.’nin Suriyeli olan kız arkadaşına, öldürülen Sancak’ın ilgi duyduğu gerekçesiyle aralarında tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, iki kardeşin Yasir Sancak’ı karın bölgesi ile boyun kısmından kesici aletle yaraladığı belirlendi. Olayda yaralanan taksici yanında bulunan yine Suriye uyruklu arkadaşları D.G. ve B.K. tarafından özel araçla Antakya Devlet Hastanesi’ne götürüldü ancak, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili olarak güvenlik birimleri Suriyeli M.G. ve A.G.’yi gözaltına aldı. Yapılan tahkikat sonucunda şahıslar, 14 Eylül’de çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Suriyeli D.G. ile B.K. ise, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Her iki şahıs da gerekli işlemler sonrası sınır dışı edildi."