Antalya Aksu'daki tüm alkollü mekanlar kapatıldı

Antalya Aksu'daki tüm alkollü mekanlar kapatıldı
Antalya Aksu'daki tüm alkollü mekanlar kapatıldı
Antalya'da et lokantalarıyla ünlü Aksu ilçesindeki bar, pavyon, müzikhol, gece kulübü gibi alkollü eğlence mekanları belediye tarafından kapatıldı.

ANTALYA – Eczacılık yaptığı Aksu İlçesi’ne 30 Mart seçimlerinde Ak Parti ’den belediye başkanı seçilen Halil Şahin, barlarla ilgili ilçe sakinlerinden çok fazla şikayet aldıklarını söyledi. Bu barların aynı zamanda ruhsatlarının da olmadığını belirten Başkan Şahin, "İlçe merkezindeki bu barlarla ilgili sürekli şikayet vardı. Zaten ruhsatları da yoktu. Bu nedenle gereken yapıldı" dedi.

‘KAÇ BARIN KAPATILDIĞINI BİLMİYORUM’
Başkan Şahin, ilçedeki tüm barların kapatıldığına ilişkin iddialarla ilgili olarak da "Kaç barın kapatıldığını bilmiyorum. Ruhsatsız olanlarla ilgili gerekenler yapıldı" dedi. Başkan Şahin, "Ruhsatlı olan bar var mı" sorusuna ise "Ben barların hesabını tutmuyorum" karşılığını verdi.

Ayrıca barların yakınlarında sağlık merkezleri ve okulların da yer aldığını belirten Şahin, "Barların bulunduğu bu yerlerde sabaha kadar silah sıkılıyor. Onun yanında kavga dövüş ortalığı götürüyor. Yıllardır böyle bir ortam vardı. Kepazelik yani" dedi.

‘BUGÜNE KADAR GÖZ YUMULMUŞ’
Şahin, "Oradaki vatandaşlar yıllardır 'ne olacak ne olacak' diyordu. Tabi birileri bunlardan nemalanmış büyük bir ihtimalle ve göz yumulmuş. Şu anda biz halk ne istiyorsa onu yapıyoruz" dedi.

(Mustafa KOZAK / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/129498612949864

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Valla doğrudur: hır gür çıkar, silah atılır, etraf rahatsız edilir, gürültü yapılır, nara atılır, ortalığa kusulur, kavga edilir, kadın çıkartılır, her bi nane olur. Taşrada görev yaptığım yıllarda biz üç tane kapatmıştık yasal sebeplerden, bizim arkamızdan gelenler tamamen faaliyetten men ettiler. Komşu ilçe ise bu mekanların tamamını kapattı. Halk her zaman bunların eksikliğinden yanadır, dolayısıyla yöneticiler burada kamu desteğine her zaman güvenirler.

  ruhsati kim verir - keryil

  belediye verir degil mi? denetimini de o yapar. baskan sahin yeni mi uyanmis? sayet barlarin ruhsati yoksa siz vermemissiniz, o zaman bu karari sizin takip etmeniz gerekirdi. kaldi ki "ben barlarin hesabini tutmuyorum" diyerek kimseye neden ruhsat vermediginizi de acik etmissiniz acikcasi. barlarin hesabini tutacaksiniz beyefendi, gorevinizin bir parcasi bu. barlari kapatma yetkiniz sadece barlarin hesabini tuttugunuz icin size veriliyor. su anda turistik bir ilcede ickili eglence mekani yoksa buna "milli irade" filan deyip zekamizla dalga gecmeyin. her haltiniz milli irade zaten, bir oy aldiniz ya artik yaptiginiz her sey sihirli bir sekilde "milli irade" oluyor.

  İYi olmuş! - canyanar

  Başkan doğru söylüyor olabilir de söyleminden açıkça şu okunuyor: "Bara giden herkes hır gürültü çıkartır, bellerinde silah vardır, etrafı rahatsız eder" Önce ruhsatları yoktu diyor sonra da ardından bu sözleri sarf etmesi zihniyetini açıkça ifşa ediyor. "Alkol yasakkk hemşerim!" Zaten Antalya gibi bir yerde AKP'ye veya MHP'ye oy veren insanlar bence daha beterini hak ediyorlar, bize denizleri de kapatsalar az bile.

  bir de tersinden bakın - Dedemkorkut

  Başkan ruhsatsız mekan ve vatandaşın rahatsızlığı konusunda doğru söylüyor olamaz mı? Turistik ilçe olmak, birilerine ya da bir yerlere böyle kanunsuz ve kuralsız işletmeler açma imkan vermeli mi?